ח"כ כבל על הרפורמה ברכב: נתקן מה שצריך והחוק הזה יעבור

לפי הממשלה, הרפורמה תוזיל את מחירי המכוניות וחלקי החילוף בעשרות אחוזים

אורן דורי
אורן דורי

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) המשיכה היום להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית לרישוי שירותים לרכב, שנועדה לקדם את התחרות בענף ולהוזיל את מחירי המכוניות החדשות והחלפים. לפני כשנתיים אישרה הממשלה את הרפורמה שהוביל משרד התחבורה, שהיתה אמורה לחולל מהפכה בענף. "הסרת כשלי השוק וחסמי התחרות בענף הרכב תוזיל את מחירי המכוניות וחלקי החילוף בעשרות אחוזים", הכריז אז שר התחבורה ישראל כ"ץ. משרד התחבורה התכוון להגביר את הפיקוח על המוסכים, להרחיב את היצע החלפים בשוק באמצעות ביטול נהלים ותקנים ולהרחיב את היבוא האישי לקטגוריה חדשה של יבואנים "זעירים" שיורשו להביא עד 20 מכוניות בשנה

הוועדה החלה לקדם את ההצעה כבר בפגרת הקיץ האחרון, והיום בפתח הדיון הבהיר היו"ר כבל כי בכוונתו לקדם את החוק ולסיים את הכנתו לקריאה שנייה ושלישית. הוא הזכיר כי הוועדה קיימה כבר כ-30 דיונים בהצעה מהכנסת הקודמת ועד היום, וביקש לקדם את החקיקה.

 ח"כ איתן כבל
ח"כ איתן כבלצילום: אורן נחשון

"שמישהו לא יחשוב שהחוק הזה לא יעבור – יש עליו הסכמה והוא יקודם", אמר היו"ר כבל. יחד עם זאת הוא הוסיף כי "אני מודע לכך שיש לא מעט עניינים שצריך לתת עליהם את הדעת ואף לתקן – ואם הצלחנו לעשות זאת ברפורמה הגדולה והמסובכת של חיבור הגז למפעלים אין סיבה שלא נעשה זאת גם ברפורמה הזו. הוועדה תוציא תחת ידה את התוצאה הטובה ביותר – כך שזה נהנה וזה לא חסר". בדיון היום המשיכה הוועדה לאשר את פרק ההגדרות לחוק. בדיון היום המשיכה הוועדה לאשר את ההגדרות לחוק, ובעקבות הערות היבואנים פנה היו"ר כבל אל נציגיהם ואמר: "אל תתנו לי תחושה שאתם מנסים לעכב כל התקדמות". הוא אף הזכיר שוב כי בכוונתו להעביר את הרפורמה. ח"כ דוד ביטן (הליכוד) שהתייחס להגדרת מוסך מומחה, ביקש גם מנציגי הממשלה לגלות גמישות ולאפשר להתקדם בחקיקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker