"אישור מתווה הגז מקדם תאגיד ענק שיהיה חזק מהמדינה"

לאחר ההצבעה על מתווה הגז בישיבת הממשלה הודיע יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג: "כל החלטה על מתווה הגז הקיים היא חתימה על הקרח"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בתגובה לאישור מתווה הגז אמרה יו"ר מרצ, זהבה גלאון, כי "המתווה שאושר הוא ביזיון. השרים שהצביעו בעד המתווה זרקו את האינטרסים של הציבור לכלבים".
ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אמר: "אישור מתווה הגז מקדם את הקמתו של האיום הכלכלי הגדול ביותר על הדמוקרטיה הישראלית, תאגיד ענק שיהיה חזק ממנה ויוכל בקלות לקנות פה רגולטורים ופוליטיקאים. את הכוונות של יצחק תשובה, המחזיק במאגרים תמר, תנין וכריש, לא צריך לנחש. הוא כבר קנה רגולטורים ואנשי שלטון בתום תפקידם הממשלתי.

גם הכתב הבכיר נדב פרי ואנשי תקשורת נוספים כבר עברו לעבוד אצלו. אישור מתווה הגז בממשלה הוא אישורו של השלב הבא, הקמת מפלצת כלכלית שגדולה על מדינת ישראל. השילוב הזה, של שלטון חלש, תאגיד חזק ותקשורת מסחרית שמתפשטת מערכיה המקצועיים מהווה סכנה ממשית".

חברי הכנסת זהבה גלאון ואיתן כבל צילום: אמיל סלמן

מטה המאבק במתווה הגז מסר בתגובה להחלטת הממשלה כי הוכח שבישראל קיים "מונופול שיש לו מדינה", לשון ההודעה. "עוצמתו הרבה של מונופול הגז הביאה חלק משרי הממשלה להצביע בעד האינטרסים של טייקוני הגז, ונגד האינטרסים של אזרחי ישראל. שרי הממשלה ככל הנראה לא קראו את פרטי מתווה מונופול הגז, כי אחרת לא היו מצביעים בעדו. ההיסטוריה תשפוט את מי שנטל חלק בהליך גיבוש והעברת מתווה מונופול הגז, וייאלץ להסביר את עמדתו בפני ועדת החקירה שתקום בעתיד לשוד הגז".

באשר להליך ההצבעה נמסר: "אזרחי ישראל יידעו להוקיר תודה לשר להגנת הסביבה, אבי גבאי, שלמד את פרטי מתווה מונופול הגז, וחזר בבהילות מחופשה בחו"ל כדי להצביע נגדו. כך מתנהג משרת ציבור אמיתי. שרי כולנו האחרים שברחו מהצבעה, ובראשם שר האוצר, משה כחלון, לא יזכו לאותו הכבוד. הצבעת השר דרעי בעד מתווה מונופול הגז היא הצבעה נגד השקופים ובעד אי־שקיפות גיבוש המתווה שהוסתר מאזרחי ישראל וגובש במחשכים וללא תיעוד מלא".

לאחר ההצבעה על מתווה הגז בישיבת הממשלה הודיע יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג: "כל החלטה על מתווה הגז הקיים היא חתימה על הקרח. ממשלה בראשותי תחליט על מתווה גז הוגן והגון לאזרחי ישראל, שיכלול פיקוח על המחירים ויבטא דאגה אמיתית לעתידה של מדינת ישראל".

ח"כ מיקי רוזנטל צילום: דניאל צ'צ'יק

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), אמר כי "כמה סימלי שדווקא היום ראש חודש אלול, שהוא חודש הרחמים והסליחות, מאשרת ממשלת עליביבי את מתווה הגז. שידע כל שר שהצביע בעד המתווה שלא תהיה לו מחילה ולא תתקבל סליחתו על מעשיו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker