"הצילו - נזרקתי לקו העוני": ירידה של כ-50% במכירות העסקים במתווה הרכבת הקלה

בעלי העסקים במתווה הרכבת הקלה מסכמים שבוע ראשון של עבודות בהפגנת מחאה ברחוב קרליבך בתל-אביב ומעידים על פגיעה קשה בהכנסות ■ בימים הקרובים, עם התרחבות העבודות, יצטרפו מאות עסקים למעגל הנפגעים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כ-200 מפגינים חסמו הערב את רחוב קרליבך מתחת לצומת מעריב בתל אביב למשך כחצי שעה. אחד מבעלי העסקים שהפגין התעלף ופונה. המפגינים הנם בעלי עסקים על תוואי עבודות הרכבת הקלה בתל אביב, שדורשים כי המדינה תפצה אותם על הנזק שייגרם להם עקב העבודות שיימשכו מספר שנים. עד כה המדינה לא הציעה שום פתרון לבעלי העסקים, שכבר מדווחים על ירידה של עשרות אחוזים במכירות. להפגנה הגיע גם חבר הכנסת איתן כבל, שהגיש הצעת חוק להקמת קרן פיצויים לבעלי העסקים.

בעלי העסקים במתווה בו החלו עבודות הרכבת הקלה בתל אביב מסכמים שבוע ראשון מאז התחילו העבודות והסיפורים האישיים על הפגיעה הקשה במכירות מצטברים. בימים הקרובים צפויים להצטרף למעגל הנפגעים מאות בעלי עסקים נוספים, עקב התחלת העבודות באזור קרליבך.

בעלי עסקים מפגיניםצילום: מוטי מילרוד

"אנחנו בעונת הנסיעות, שאמורה להיות עתירה בעבודה לעסק שלי, אבל נכון לעכשיו אנחנו עם ירידה של 50% במכירות", מספר תלי (נפתלי) אלטר, מאלטר מזוודות שברחוב מקווה ישראל, שם החלו עבודות ביום שני שעבר. לדבריו, הסיקור התקשורתי הנרחב סביב הכבישים החסומים והצפי לפקקים הוסיפו לפגיעה "כבר ביום שלישי המכירות ירדו ב-60%, וזאת למרות שבכלל לא היו עדיין פקקים והיתה המון חניה ברחוב, אנשים פשוט נבהלו ולא באו בגלל שהתקשורת דיברה על זה. המכירות המשיכו לרדת והגיעו אפילו לכ-80% פחות מימים רגילים ועכשיו הם התייצבו על מחצית ממה שהם היו קודם לכן.

"גם עכשיו זאת לא באמת בעיה להגיע לאזור אבל אנשים מפחדים. לקוחות מתקשרים אליי ומבקשים שנשלח להם את המזוודות. האווירה פה קשה ובודדת - כשאני הולך למסעדה באזור אני יושב לבד, אני הולך לקנות מוצרי ניקוי ואני לבד בחנות. יש לידי 3 מסעדות שסגרו את העסק ועדיין משלמות שכירות. חלק סגרו עוד לפני שהתחיל הבלאגן, הם אמרו שהם אומנם ימשיכו לשלם שכר דירה אבל לפחות יחסכו את ההוצאה על תשלום לעובדים, חשמל וכדומה. צריך להבין שעסקי המזון הם חיים על הקשקש, שבוע שבועיים בלי מכירות והלך להם העסק".

המפגינים חוסמים כבישיםצילום: מוטי מילרוד

למרות המאבק שמנהלים בעלי העסקים במתווה עבודות הרכבת הקלה וההפגנה שקיימו,  בעלי עסקים עמם שוחחנו לא מאמינים שהמדינה תקח אחריות ותפצה אותם על אובדן המכירות שנגרם להם. משזה המצב הציפיות שלהם הם להקלות קלות יותר מאשר פיצוי על אובדן מכירות ורווחים. "לפחות שנתע (נתיבי תחבורה עירוניים) יקלו עלינו ביומיום בנושאים כמו לדאוג לשבילים מסודרים, שיהיה כמה שפחות אבק ולכלוך ברחובות. ביקשתי מהם למשל שיפתחו מעבר נוסף בחומה מרחוב יהודה הלוי לברזילי כדי שאנשים יוכלו להגיע יותר בקלות למסעדה אבל הם עוד לא חזרו אליי", אומר אילן טיברגר מ'בר בריאות' ברחוב הרצל, שמספר גם הוא על ירידה של 40-50% במכירות בימים הראשונים לעבודות, ועל התייצבות בירידה של 25% במכירות בימים האחרונים.

"אם הירידה במכירות תתייצב על 25% לאורך כל תקופת העבודות אני אישית אוכל להחזיק מעמד, כי אני גם הטבח בעסק, אבל יש עסקים שעלויות התפעול שהם גבוהות יותר ולא ישרדו" הוסיף טיברגר.

בעלי עסקים אחרים מקווים לקבל לפחות הקלות בתשלומי הארנונה ובאגרות העירייה השונות. "זה פשוט מקומם מה שקורה פה – כל האזור בבלאגן עצום, בנו לי חומה ענקית מול החנות ולא רואים בכלל את חלון הראווה שלי. בקרוב יחסמו את כל הבניין כי מחזקים אותו בשביל שלא יקרוס עקב העבודות וכמעט לא תהיה גישה לחנות שלי. אבל ארנונה של 5,000 שקל בחודש אני צריך להמשיך לשלם וגם אגרת שילוט.  לא משנה להם בכלל שאף אחד לא רואה את השלט שלי", אומר חזי גבאי, המפעיל חנות למוצרי שיער וקוסמטיקה בשם 'גבאי' ברחוב יהודה הלוי.

בעלי עסקים מפגינים בלינקולןצילום: מוטי מילרוד

"זה העסק שלנו 30 שנה ובמקום להיות בחנות אני כל היום על קטנוע כמנכ"ל על תקן שליח. אף לקוח לא מוכן להגיע אז אני מוצא את עצמי בשליחויות כל היום לבתים ומשררדים של אנשים, מביא להם משלוחים בסכומים של 50-100 שקלים בממוצע. פעם אנשים היו מזמינים ומשלמים בכרטיס אשראי בטלפון, ואז עוברים ועוצרים לשניה כדי לקחת את ההזמנה, היום הם לא מוכנים להגיע לכאן. אני לא יכול להעסיק עובד שיבצע שליחויות כי אין לנו כסף לזה עכשיו. אני אפילו לא יודע איך אני אוכל להמשיך לשלם לעובדת היחידה שלנו, שהיא עובדת מסורה וטובה שמגדלת ילדים לבד. רואה החשבון אומר לנו שנשתדל לא לרדת במכירות עוד יותר כי אנחנו על הקצה. אנחנו שוקלים לסגור ולהישאר רק עם החנות שיש לנו ברמת גן".

גם בממשלה לא מתרשמים מהצעת החוק שיוזם ח"כ איתן כבל להקמת קרן פיצויים לבעלי עסקים בתוואי עבודות הרכבת הקלה. "לאופוזיציה קל להציע דברים אבל נראה מאיפה כבל יביא את הכסף. עם כל הכבוד לאיתן כבל - זה טוב ויפה, אבל אי אפשר ליזום דברים כאלה ולהוציא אותם לפועל בלי גב של האוצר. מאיפה הוא יביא את הכסף?. האופוזיציה עושים דברים כאלה בשביל שהקואליציה תפיל אותם. כרגע משרדי הממשלה צריכים לקבל החלטות ולבחון האם לפצות וכמה ולמה אבל זה עוד לא שם", אמר ל-TheMarker בכיר במשרד ממשלתי.

גורמים באוצר אמרו ל-TheMarker כי נושא הפיצויים לעסקים נמצא כרגע בבחינה.

צילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker