תמיכת המכללות במונופול הגז:
 "עצוב שקשרי הון־שלטון חדרו לאקדמיה"

עמרי בללי, סטודנט לכלכלה ומנהל מאבק הגז מטעם ארגון מגמה ירוקה: "איך יכול להיות שאני, כמייצג האינטרס הציבורי, נטול כל אינטרס אישי, נחשב כפושע - בעוד שיצחק תשובה הוא המלאך השומר עלינו"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

"עצוב שבמערכת השיקולים של מי שאמורים להוות עבורי דוגמה אישית, מובא בחשבון האינטרס של הגדלת הקופה על חשבוננו, על חשבון יוקר המחיה ועל חשבון הדמוקרטיה הישראלית" - כך אמר אתמול עמרי בללי, סטודנט לכלכלה ומנהל מאבק הגז מטעם ארגון מגמה ירוקה. זאת, בעקבות הפרסום ב–TheMarker אודות מכתבי התמיכה במונופול הגז שנשלחו אל ועדת השימוע הממשלתית למתווה הגז, על ידי מכללת נתניה והמכללה הטכנולוגית רופין.

שתי המכללות תוקצבו בשנים האחרונות במיליוני דולרים על ידי קבוצת דלק (נתניה) ושותפתה למונופול, נובל אנרג'י האמריקאית (רופין). בעוד שמנכ"לית מכללת רופין שיבחה את שיתוף הפעולה עם נובל, הגדיל לעשות סגן נשיא מכללת נתניה, ד"ר דוד אלטמן, כשטען כי עיכוב מתווה הפשרה מול חברות הגז הוא בגדר "פשע", וכינה את הביקורת המקצועית על כשלי המתווה "פופוליזם לאומי שאין לו עומק וצדק".

יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

"איך יכול להיות שאני, כמייצג האינטרס הציבורי, נטול כל אינטרס אישי, נחשב בעינו כפושע - בעוד שיצחק תשובה, שמעניק למכללה ממיטב כספו, הוא המלאך השומר עלינו", תהה בללי. "עצוב שהקשר בין הון לשלטון הצליח לחדור גם למערכת שמשפיעה על המוחות של הדור הצעיר. מחובתנו כארגון סטודנטים לא לאפשר שיתופי פעולה כלכליים־פוליטיים שמביאים לאישורו של שוד ומרוממים את בעלי ההון במקום לרומם אנשי מדע ורוח", הוסיף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker