אושרה העסקת PB בפרויקט הרכבת הקלה ללא מכרז - בתנאי לקיצוץ החוזה

כוונת החברה הממשלתית נ.ת.ע להתקשר עם PB בתמורה ל-800 מיליון שקל הוקפאה לאחר המעצרים בפרשת ישראל ביתנו ■ לאחר בדיקה של חצי שנה - העסקה תופשר בתנאי שתקוצץ

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, אישרה השבוע לחברת נ.ת.ע הממשלתית להתקשר עם חברת ההנדסה העולמית PB לצורך ניהול פרויקט הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן – וזאת בפטור ממכרז.

אישורה של עבאדי-בויאנג'ו ניתן לאחר בדיקה מקצועית שארכה חצי שנה על נסיבות התקשרות החברות ללא מכרז. כפי שנחשף כבר ביוני ב-TheMarker, המליץ צוות מקצועי שמינו משרדי האוצר והתחבורה על המשך ההתקשרות בין החברות בכפוף לקיצוץ היקפו הכספי של החוזה מעורר המחלוקת שנחתם בין החברות, בהיקף של 800 מיליון שקל למשך עשור.

צילום: אייל טואג

אישור החשכ"לית הותנה בשלושה סעיפים. הראשון שבהם הוא הפחתת סכום ההתקשרות ושינוי מתכונת התשלום ל-PB כך שזו תישען על עלות תשומות ותוספת רווח כנגד עמידה באבני דרך; השני, הרחיב את אחראיות PB על הפרויקט לכל מכלול העבודות – לרבות אחריות על עבודת שני מנהלי הפרויקטים הישראלים שנבחרו; הסעיף השלישי קובע כי את המשא ומתן המחודש מול PB יוביל מנכ"ל נ.ת.ע, יהודה בר און, בשיתוף נציגי הממשלה.

מכרזי נ.ת.ע הוקפאו לאחר המעצרים בפרשת ישראל ביתנו, שבמסגרתם נעצר גם יו"ר דירקטוריון נ.ת.ע, אלכס ויז'ניצר. הזרקור הופנה תחילה לפטור ממכרז שנ.ת.ע ביקשה עבור ההתקשרות עם PB. עבאדי-בויאנג'ו בלמה ברגע האחרון את אישור הפטור, מחשש שמדובר במיקור חוץ של הבקרה על הפרויקט, עם אפשרות ליצירת מנגנון עוקף רגולציה - באמצעות התקשרויות משנה לא מפוקחות של PB.

בנ.ת.ע טענו בתגובה כי מכיוון ש-PB מלווה שנים את הפרויקט בשכר - החלפתה תגרור דחייה ממושכת בניהולו. ואולם במקביל, נ.ת.ע פירסמה מכרז לבחירת שני מנהלי עבודה ישראלים שיעבדו תחתיה - ולא תחת PB - בניסיון להסיר את החשש.

המכרז השני שהוקפא בפברואר על ידי האוצר היה זה שניהלה נ.ת.ע לרכש 120 הרכבות עבור הפרויקט. במכרז היתה צפויה לזכות יצרנית הרכבות הסינית CNR בתמורה למיליארד שקל – סכום נמוך בכ-300 מיליון שקל מההצעה השנייה שהוגשה. הקפאת המכרז הובילה לחשיבה מחודשת באוצר אודות ניהולו, מחשש שהוטה לכאורה שלא מטעמים מקצועיים - הגם שזכה לאישור כל משרדי הממשלה.

כפי שנחשף ביוני, המליץ צוות הבדיקה על ביטול המכרז ועל פרסום מכרז חדש שיכלול הפעם, לצד אספקת הקרונות, גם את רכש המערכות החשמליות של הפרויקט ("סיסטם") בהיקף של 2 מיליארד שקל נוספים.

ההפרדה בין המכרזים עוררה ויכוח מקצועי באשר ליעילותה. אולם, הדרג המקצועי במשרד התחבורה התנגד לפרסום מכרז משולב חדש, בטענה כי זה יביא לדחיית לוחות הזמנים בפרויקט. לבסוף, נשלח הצוות לעריכת בדיקה נוספת שאמורה להסתיים בשבועות הקרובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker