הנחה בארנונה לעסקים באזורי הבנייה של הרכבת הקלה? עיריית ת"א: "לא באחריות העירייה"

בעלים של עסק למנעולים שממוקם על נתיב הרכבת הקלה: "לא ברור איך פרויקט שעולה כל כך הרבה כסף לא מביא בחשבון את בעלי העסקים"

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן מג'ר

יותר מ-100 בעלי עסקים באו אתמול לכנס בתל אביב שיזמו החברות נ.ת.ע ו-BDO מעוף, מוקד השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, במטרה להנגיש מידע וכלים בעניין הרכבת הקלה בגוש דן, ולסייע לבעלי העסקים. לכנס הוזמנו בעלי עסקים קטנים מאזור שבע התחנות המתוכננות מרמת גן ועד רחוב יהודה הלוי בתל אביב.

בתחילת הכנס אמרה גלי גלט שמחי, סמנכ״לית איכות וקיימות, האחראית על הקשר עם הציבור בנ.ת.ע, כי "לא תיחסם הכניסה לבתי עסק, ובניגוד לעבודות הרכבת בירושלים הרחובות לא ייחסמו. בנוסף, נדאג שהאזור לא ייראה כאזור עבודה, נקפיד על עבודת הקבלן מבחינת אבק ורעש. אנחנו חברה ממשלתית שמחויבת לכך. אתם מסתכלים עלינו כמי שמחולל את הדבר הרע, אני אומרת מה אפשר לעשות, במגבלות הקיימות״.

ואולם בעלי העסקים הגיבו בתקיפות: "תבטלו לנו את הדו״חות שייווצרו בשל פריקה וטעינה של סחורות למשלוחים״.

הכנס בעניין הרכבת הקלהצילום: עופר וקנין

לדברי עופר אבינרי, בעלים של נכס בצומת מעריב, הוקם ועד פעולה של בעלי העסקים בתוואי הרכבת וצפויה פנייה לבית המשפט בניסיון למזער את הנזק.

עמית מלכי, הבעלים של פיצרייה רוזמרין, אמר: "אני רוצה להבין האם להישאר או לחפש את עצמי מחדש. רק בחצי השנה האחרונה התחלתי להרוויח ולקחת משכורת. יש לי שתי בנות בבית. השקעתי בעסק 300 אלף שקל יש לי 
עדיין הלוואות".

רועי נג׳י, הבעלים של עסק למנעולים, אמר: ״אני נמצא בחוסר ודאות. רק שיתחילו כבר. חוסר הוודאות של החודשים האחרונים יותר גרוע. לא יודעים לאן האזור יילך. אני לא מצליח אפילו לדמיין איך זה ייראה כשלא יהיה מעבר ובאלגן. באנו לאזור הזה כי זה אזור מרכזי, והארנונה והשכירות בהתאם. לא חסכנו בשיפוץ ובארנונה. זה נראה כאילו קיבלו החלטה שם למעלה ואין מה שיעצור את זה. מה יעשו? אפילו ארנונה לא מוכנים להוריד. להיכנס לתביעות? זה גם יעלה כסף. לא ברור איך פרויקט שעולה כל כך הרבה כסף לא מביא בחשבון את בעלי העסקים".

בעל עסק שביקש לא להזדהות אמר כי "התחושה היא שהחברות המקימות חושבות שבעלי עסקים עובדים בשבילם. הם הציגו לנו מצגת כללית מדי, בלי תכנון הנדסי או מפות אדריכליות שמראות את מיקום העבודות במדויק. לא הצלחנו לקבל מהם תוכניות הנדסיות, שבהן מפורט מידע שחשוב לבעל העסק״.

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב, אמרה לנוכחים: ״סוגיית ביטול הארנונה זה לא באחריות העירייה. יגיעו אליכם נציגי נ.ת.ע והם ידאגו שתקבלו גישה לעסקים. הפתרונות לא יעבדו היטב לכולם, והכלים שלנו לא מדויקים. אולי כעירייה נצטרך לתת לכם רחוב מרכזי שתעשו שוק, אולי לתת לכם סיוע בעזרת חברת שליחויות ולהפוך חנויות למרכזי לוגיסטיקה. אבל בטוח שבעוד שש שנים הנכסים והדירות שלכם יהיו שווים פי כמה. רכבת תחתית משנה מציאות ומביאה כמויות של אנשים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker