איך מרחיקים נהגים מהחפירות והפקקים בת"א? 15 שקל ליום חניה - ואוטובוס בחינם

המדינה תשקיע עשרות מיליוני שקלים בהיערכות לעבודות ההקמה של הרכבת הקלה בגוש דן ■ 300 אוטובוסים ינועו כל 2.5 דקות למרכז ת"א ור"ג ■ 158 שוטרים יגויסו לאכיפת הנסיעה בנתיבי תחבורה ציבורית

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

המדינה תשקיע עשרות מיליוני שקלים בהיערכות לעבודות ההקמה של הרכבת התחתית בגוש דן – אף כי אלה לא ימנעו את הפקקים. 300 אוטובוסים ינועו בתדירות של 2.5 דקות למרכז תל אביב ורמת גן. 158 שוטרים יגויסו לאכיפת הנסיעה בנתיבי תחבורה ציבוריים.

תעריף חניה מסובסד של 15 שקל ליום מחוץ לתל אביב, 300 אוטובוסים שיפעילו שירות שאטלים בתדירות של שתי דקות וחצי, תגבור רכבות והקצאת 158 שוטרים שיופקדו על אכיפת הנסיעה בנתיבי התחבורה הציבורית – אלה כמה מהצעדים שמתכננים משרד התחבורה וחברת נ.ת.ע הממשלתית, בניסיון להיערך לעבודות החפירה של הרכבת התחתית בגוש דן.

צילום: מוטי מילרוד

לפי הערכות, תשקיע הממשלה עשרות מיליוני שקלים כדי לתת מענה לנהגי המכוניות הפרטיות שלא יוכלו לנסוע בהן למקומות העבודה במרכז תל אביב וברמת גן, החל עם פתיחת עבודות הכרייה של מנהרות הרכבת באוגוסט הקרוב.

צעדים אלה לא ישחררו את הגודש הקיים ממילא בכניסה למטרופולין, אלא ינסו למנוע את החרפתו. זאת, באמצעות הסטת התנועה העודפת אל חניוני "חנה וסע", או לשימוש חלופי ברכב ציבורי.

לבעלי רכב פרטי יוצע להחנות את רכבם בחניונים ייעודיים, בתמורה לשירות שאטלים תדיר שבאמצעותו ייכנסו לתל אביב ולרמת גן. בשלב הראשון יוצעו לנהגים 3,700 מקומות חנייה בשלושה חניוני "חנה וסע" במעטפת של תל אביב. אלה יופעלו בגני התערוכה בתל אביב, סמוך לשכונת תל ברוך בצפון העיר וכן באיצטדיון פתח תקווה. חניון נוסף ייפתח בהמשך במצפה מודיעין.

באשר לשלב השני של העבודות, בעוד כחצי שנה, מתעתדת הממשלה להפעיל חניונים נוספים במחלף גלילות, לאורך כביש 461 (בין צומת הטייסים למחלף קיבוץ גלויות) וגם בצומת בית דגן ובמחלף משה דיין שבראשון לציון. בסך הכל יספקו החניונים כ-7,000 מקומות חנייה.

יש לציין כי תפיסת שטחים לחניונים בקרית שאול שבצפון תל אביב ובצומת בית דגן נתקלה עד כה בקשיים מול משרד הביטחון.  

בכל אחד מהחניונים יוצע מערך אוטובוסים ייעודי בתדירות של שתי דקות וחצי בשעות השיא – ובין 20-15 דקות בשעות השפל. האוטובוסים יופעלו באופן מחזורי החל ב-6 בבוקר ועד 22:00 בלילה. נהג שיחנה את רכבו בחניון יידרש לשלם 15 שקל בלבד ליום חנייה – אם יעשה שימוש בשירות. את השירות תפעיל חברת החניונים העירונית של תל אביב – אחוזת חוף. לפי הערכות, תידרש החברה לשכור כ-300 אוטובוסים לשירות כלל הנוסעים.

לרשות האוטובוסים ייועדו נתיבי תחבורה ציבורית – גם לאורך תוואי העבודות. באופן תמוה, המדינה תממן לשם כך העסקת 158 שוטרים ייעודיים  – שתפקידם יהיה למנוע נסיעת רכב פרטי בנתיבים הציבוריים.

את המענה לשימוש ברכב פרטי ישלים תגבור התחבורה הציבורית לתל אביב. חברת רכבת ישראל תוסיף עוד רכבת בקו החוף העמוס שבין חיפה לתל אביב בשעת השיא שבין 7 ל-8 בבוקר. כמו כן, תתוגבר הנסיעה בקו 1 המקדים של הרכבת הקלה, ויופעלו שני קווי אוטובוסים חדשים ממודיעין לתל אביב.   

הפנייה נחסמת לשש שנים

עבודות המנהור בתוואי הקו האדום של הרכבת בגוש דן יחלו ב-2 באוגוסט, אך רק ב-14 באוגוסט, יום שישי, ייחסמו צירי התנועה המרכזיים במרכז תל אביב לתנועת רכב פרטי – בעיקר סביב צומת מעריב. במשך שלוש שנים וחצי תיאסר התנועה סביב רחוב קרליבך לרכב פרטי. במשך שלוש שנים נוספות תותר תנועה מוגבלת מכיוון צפון בלבד (בגין) – כשהגישה לצומת מדרום תותר לתחבורה ציבורית בלבד.

במקביל, לא תתאפשר למשך חמש שנים וחצי התנועה ברכב פרטי בפנייה הסואנת מדרך בגין לרחוב החשמונאים או לרחוב המסגר – מה שעשוי להכביד על הכניסה למתחם המגדלים הסמוך לקרית הממשלה.

פגיעה מהותית נוספת בנהגים הפרטיים תהיה בפרויקט אבא הלל ברמת גן, שבמסגרתו תיסגר הפנייה העמוסה שמאלה מרחוב ז'בוטינסקי לרחוב אבא הלל – למשך שש שנים. העבודות בפרויקט זה יתבצעו סמוך למתחם הבורסה ולמגדל משה אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker