המכרז החדש לבחירת מנכ"ל מעצ: המועמדים לא חייבים להבין בסלילת כבישים

לאחר ביטול המכרז הקודם לתפקיד בתום שמונה חודשים עקרים, פירסמה החברה מודעת דרושים חדשה שבה הנמיך את תנאי הסף הנדרשים ■ למועמדים הובהר כי הליך איתור המנכ"ל אינו כפוף לחוק חובת מכרזים, וכי ניתן יהיה לפסול מועמדים שיתקבל לגביהם מידע שאינו הולם

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר שנפלה ההחלטה לבטל את המכרז לתפקיד מנכ"ל נתיבי ישראל (לשעבר מעצ), החל מחדש הליך האיתור של המנכ"ל הבא לחברה הממשלתית. הפעם, כך מסתבר, עם רף נמוך יותר לקבלת מועמדים, שאינו מחייב בהכרח ניסיון מקצועי בתחום פעילותה של נתיבי ישראל, ושנשען על רשימת תנאי סף מקלים יחסית. זאת, ככל הנראה כדי להרחיב את מעגל הניגשים למכרז.

עיון במודעה החדשה שפירסם דירקטוריון החברה לתפקיד בכלי התקשורת, והשוואתה למודעה שפורסמה לפני המכרז הקודם לתפקיד בקיץ אשתקד, מגלה כי בוטל היתרון שניתן למועמדים בעלי תואר אקדמי במקצועות הנדסה או אדריכלות. מעתה, יזכו מהנדסים אזרחיים למשל בניקוד זהה לזה של מועמדים המחזיקים, 
למשל, בתואר אקדמי במינהל ציבורי או במשפטים.

המועמדים יידרשו להציג ניסיון מוכח של שש שנים לפחות בתפקיד סמנכ"ל או מנכ"ל של תאגיד גדול — בעל מחזור שנתי של 500 מיליון שקל לפחות — או בתפקיד ניהולי בכיר בשירות הציבורי. ואולם, בתנאי הסף החדשים בוטלה האפשרות להכיר בניסיון ניהולי גם עבור מי ששימש בכיר בלבד, אך בתאגיד בתחום התשתיות.

שי ברס
שי ברסצילום: עופר וקנין

בניגוד למודעת הדרושים המקורית, נקבע סייג לפיו מי שאינו בעל תואר אקדמי נדרש, אך הוכיח ניסיון ניהולי של 12 שנים לפחות, יוכל להשתתף במכרז רק בכפוף לנימוקים מיוחדים למינוי. במקביל, הורחבו משמעותית סמכויותיה של ועדת האיתור, שבראשה יעמוד יו"ר דירקטוריון החברה, עודד שמיר.

כלקח מכישלון ועדות האיתור האחרונות בכמה חברות ממשלתיות, לרבות לתפקיד מנכ"ל חברת החשמל ומקורות ייזום, שולבו הפעם שורת הבהרות וסייגים. כך, הובהר כי ההליך אינו בגדר מכרז, אלא "הליך איתור", ומשכך הוא אינו כפוף לחוק חובת מכרזים.

ועדת האיתור, כך נקבע, רשאית לשנות את הוראות ההליך, לפסול מועמדים שנתגלו לגביהם פרטי מידע בעייתיים לדעת חברי הוועדה, וכן לפנות למועמדים פוטנציאליים חיצוניים להליך ביוזמת חברי הוועדה, ובתנאי שיעשו זאת לפני מועד הראיונות הסופיים. סעיף זה נכלל במודעה לאחר הביקורת שהופנתה כלפי ועדת האיתור בחברת החשמל, שבחרה למנכ"ל מועמד שלא ניגש תחילה להליך המכרזי, אלא גויס בשלב מאוחר על ידי חברת השמה חיצונית.

לנתיבי ישראל, המנהלת תקציב רב שנתי של 40 מיליארד שקל ומעסיקה יותר מ–300 עובדים, אין מנכ"ל קבוע כבר תשעה חודשים, מאז עזיבתו של המנכ"ל הקודם, שי ברס, שנעצר באחרונה במסגרת פרשת רונאל פישר.

במהלך שמונת החודשים האחרונים ניהלה נתיבי ישראל הליך מכרזי שלווה במחלוקות פנימיות ובהתכתשות בין רשות החברות הממשלתיות לבין משרד התחבורה. זאת, על רקע התפוררות השדרה הניהולית בחברה ופעולות ביקורת שביצעו בה כמה גופי אכיפה.

כפי שנחשף ב–TheMarker, לפני חודש גיבשה ועדת האיתור המקורית רשימה של חמישה מועמדים סופיים לתפקיד, אך לא הושגה הסכמה על זהות המועמד המועדף, מכיוון שבממשלה שרר חוסר שביעות רצון מזהות המתמודדים במכרז.

עם המועמדים הסופיים נמנו ראש מינהל מקרקעי ישראל לשעבר, יעקב אפרתי, שזוכה לפני שנה וחצי מחמת הספק בפרשת הולילנד; ממלא מקום מנכ"ל מעצ, מיכה קופילובסקי; מנכ"ל הרכבת ונמל חיפה בעבר, עמוס עוזני; דובי גולדפינגר, סמנכ"ל החשמול של חברת רכבת ישראל; ויניב זוהר משפיר הנדסה. המועמדים הוזמנו להגיש את מועמדותם בשנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker