מכרז הקרונות לרכבת הקלה בגוש דן יבוטל - הסינים זועמים

הצוות שהממשלה מינתה צפוי להמליץ על פרסום מכרז חדש, שלפיו ספק הרכבות יתקין את המערכות ויפעיל את הפרויקט בזיכיון קצר ■ CNR הסינית, שהיתה צפויה לזכות במכרז, נערכת למאבק משפטי

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים20
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

מתווה המכרזים בפרויקט בדרך לשינוי סופי - כך עולה מההמלצות המסתמנות של צוות הבדיקה הממשלתי לפרויקט. ל–TheMarker נודע כי הצוות המקצועי שמינו משרדי האוצר והתחבורה צפוי להמליץ על ביטול המכרז שניהלה נ.ת.ע לרכש קרונות הרכבת הקלה. במכרז היתה צפויה לזכות בתמורה למיליארד שקל.

בכוונת הצוות להמליץ על פרסום המכרז מחדש, כשהפעם הוא יכלול, לצד אספקת הקרונות, גם את רכש המערכות החשמליות של הפרויקט ("סיסטם") בהיקף של 2 מיליארד שקל נוספים. ההפרדה בין המכרזים עוררה ויכוח מקצועי באשר ליעילותה.

הצוות צפוי להמליץ לכלול במכרז החדש גם את הזיכיון להפעלת הרכבת לתקופה קצרה - אך לא למשך כל תקופת הזיכיון, שבעבורה יתפרסם מכרז הפעלה נפרד ומאוחר. בנוסף, הצוות צפוי להמליץ על המשך ההתקשרות של חברת נ.ת.ע הממשלתית עם חברת ההנדסה הבינלאומית PB, לצורך ליווי הקו האדום של הרכבת המתוכננת. זאת, בכפוף לקיצוץ היקפו הכספי של החוזה מעורר המחלוקת שנחתם בין החברות, בהיקף של 800 מיליון שקל למשך עשור.

עבודות תשתית רכבת קלהצילום: אסף שילה / ישראל ס

אין ודאות לכך שהמלצות הצוות המקצועי אכן יאומצו. ההמלצות יובאו לדיון אצל שר התחבורה, ישראל כ"ץ, לאחר שהדרג המקצועי במשרדו התנגד לביטול מכרז הקרונות, בטענה כי זה יביא לדחיית לוחות הזמנים בפרויקט. מנגד, משרד האוצר הביע דאגה מהטענות על ליקויים בהליך המכרז, ועל ההפרדה שבין אספקת הקרונות לבין התקנת מערכות החשמל והאיתות על ידי ספק אחר.

את הצוות המקצועי הובילו סגן הממונה על התקציבים בעבר, רונן וולפמן, המקורב למנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, ורו"ח איציק עזר, המקורב לחשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי־בויאנג'ו.

הסינים הציעו 300 מיליון שקל פחות

בפברואר החליטה הממשלה להקפיא את מכרזי הפרויקט שניהלה נ.ת.ע הממשלתית. זאת, בעקבות סדרת תחקירים אודות טענות לליקויים בעבודת החברה, שיו"ר הדירקטוריון שלה, אלכס ויז'ניצר, נעצר במסגרת פרשת ישראל ביתנו.

אורי יוגבצילום: אמיל סלמן

הקפאת המכרזים הובילה לחשיבה מחודשת באוצר אודות ניהולם, מחשש שהמכרז הוטה לכאורה שלא מטעמים מקצועיים - הגם שזכה לאישור כל משרדי הממשלה. ראשית, הזרקור הופנה לפטור ממכרז שנ.ת.ע ביקשה עבור ההתקשרות עם PB. עבאדי־בויאנג'ו בלמה ברגע האחרון את אישור הפטור, מחשש שמדובר במיקור חוץ של הבקרה על הפרויקט, עם אפשרות ליצירת מנגנון עוקף רגולציה - באמצעות התקשרויות משנה לא מפוקחות של PB.

לעומת זאת, בנ.ת.ע טענו כי מכיוון ש–PB מלווה שנים את הפרויקט בשכר - החלפתה תגרור דחייה ממושכת בניהולו. במקביל, נ.ת.ע פירסמה מכרז לבחירת שני מנהלי עבודה ישראלים שיעבדו תחתיה - ולא תחת PB - בניסיון להסיר את החשש.

סלע המחלוקת השני היה במכרז לרכש 120 הרכבות לפרויקט. לגבי מכרז זה, נטען להנמכה מכוונת של תנאי הסף במכרז ושל דרישות הניסיון מהמתמודדים, למשקל יתר שניתן למחיר - ולבדיקה טכנית שטחית ומזורזת, לכאורה, של ההצעות.

נ.ת.ע עמדה להכריז על CNR הסינית כזוכה - בזכות הצעה כספית נמוכה בלפחות 300 מיליון שקל מזו שהגישו מתחרותיה אלסטום הצרפתית ו–CAF הספרדית.

רונן וולפמןצילום: דן קינן

באגף התקציבים באוצר הציעו לבטל את המכרז, תוך שינוי מתווה הפרויקט: הכוונה היתה לפרסם מכרז משולב, שבו ספק הרכבות יחויב להתקין את התשתית בעבורן ולתפעל אותן בחוזה זיכיון לתקופה מוגדרת. מנגד, במשרד התחבורה טענו כי בעולם מאמצים את המתווה הנפרד, ופיצול המכרזים בשלב זה יביא לדחייה מהותית בלוחות הזמנים, לייקור הפרויקט ולצמצום מספר הניגשים למכרז.

סגן נשיא CNR ביקר לאחרונה בישראל

לנוכח הערכות בדבר ביטולו האפשרי של מכרז הרכבות, גוברת התסיסה בקרב המשתתפות בו ובייחוד בקרב הזוכה המסתמנת - CNR הסינית. באופן חריג, הסינים שכרו את שירותי משרד עורכי הדין הישראלי ש. הורוביץ, לצורך היערכות למאבק משפטי אפשרי בנ.ת.ע - במידה שזו תודיע על ביטול המכרז.

במכתב ששיגרו לנ.ת.ע עוה"ד שוקי חורש ואביגיל קסטיאל, הובעה תרעומת על משך הזמן הרב שחלף (יותר משנה) מאז הגשת ההצעות למכרז, ומאז שנפתחו מעטפות המציעות. זאת, תוך דרישה לאמת שהצעת CNR זכתה לניקוד הגבוה ביותר בין המתמודדות.

CNR דרשה להתגונן מפני כל טענה לתפירתו לכאורה של המכרז למידותיה, ולקיים לה שימוע לפני כל קבלת החלטה בעניין. במקביל, בשבוע שעבר הגיעה לישראל משלחת בכירים מטעם CNR, בהובלת סגן נשיא יצרנית הרכבות הסינית.

CNR ניצבת בעין הסערה בחזית נוספת, לאחר שניגשה למכרז לרכש קטרים חשמליים עתידיים בסכום של 1–1.4 מיליארד שקל, אף שהיא עומדת לפני מיזוג עם יצרנית רכבות סינית אחרת, CSR - שניגשה אף היא למכרז. הגשה כפולה, לכאורה, זו על ידי חברות העומדות לפני מיזוג - מנוגדת למכרז ועשויה להביא לפסילתן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker