לשכת נתניהו הכחישה את קיומו של צוות מו"מ מול מונופול הגז - 
סילבן שלום, דווקא אישר

הצוות כונן מיד לאחר החלטתו הדרמטית של הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה, לסגת מהסדר הפשרה שגיבש מול חברות דלק ונובל ■ הממונה על יישום חוק חופש המידע במשרד רה"מ: עבודת הצוות כללה רק "העלאת עמדות ורעיונות שונים"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

לפני שבוע נחשף ב-TheMarker כי משרד ראש הממשלה מכחיש את קיומו של צוות משא ומתן ממשלתי מול חברות מונופול הגז הטבעי - אף שצוות כזה פועל מאז דצמבר, נפגש כבר עם בכירי חברות דלק ונובל אנרג'י, ואף הציג בפניהן בפברואר מתווה סופי לכאורה לפירוק המונופול.

על חברי הצוות נמנים יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל; הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי; מנכ"לית משרד האנרגיה, אורנה הוזמן־בכור; הממונה על חיפושי הנפט במשרד, אלכסנדר ורשבסקי; והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט.

ראש הממשלה, בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

הצוות כונן מיד לאחר החלטתו הדרמטית של הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה, לסגת מהסדר הפשרה שגיבש מול חברות דלק ונובל - ולהכריז עליהן כפועלות תחת הסדר כובל.

אלא שבתגובה לפניית התנועה לאיכות השלטון, טענה הממונה על יישום חוק חופש המידע במשרד ראש הממשלה, איילת משה, כי מדובר בסך הכל ב"עבודת מטה ממשלתית שגרתית", והוסיפה: "יודגש כי אין מדובר בצוות או בוועדה שהוקמה אד הוק".

סילבן שלום ויובל שטייניץ בטקס חילופי התפקידיםצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובת משרד ראש הממשלה היתה מפתיעה נוכח פעילותו הגלויה של צוות המשא ומתן. ואמנם, גם שר האנרגיה היוצא, סילבן שלום, סתר אתמול את טענת משרד ראש הממשלה. "צריך לנסות ולעודד תחרות בשוק הגז, אבל חשוב קודם שיהיה גז. לשם כך הקים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צוות בראשות יוג'ין קנדל, שביחד עם אמיר לוי מטפל בנושא", אמר אתמול שלום.

בתגובה לבקשת התנועה לקבל לידיה את תיעוד פגישות חברי הצוות, טענה משה כי עבודת הצוות כללה רק "העלאת עמדות ורעיונות שונים" - ולכן העבודה נעשתה ללא כתב מינוי, ללא סמכויות, ופגישות אנשי הממשלה עם נציגי חברות הגז לא תועדו בפרוטוקולים מסודרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker