כ"ץ לא עוצר: "הקריאות לתחבורה ציבורית בשבת - מזימה להכנסת הרצוג לממשלה"

שר התחבורה ממשיך בהתנצחות מקוונת עם הפעילים החברתיים, שקוראים להרחבת השירות הציבורי בשבת

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר התחבורה, ישראל כ"ץ (הליכוד), עומד בהתנגדותו לבחון את המגבלות על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת ובחג — והמשיך היום (ד') בהתנצחות מקוונת עם הביקורת שהושמעה כלפיו ועם הפעילים החברתיים, שקוראים להרחבת השירות הציבורי בשבת ולשדרוגו. זאת, תוך שהוא מייחס להם כוונות פוליטיות נסתרות.

"זכותם של מי שחושבים אחרת לפעול בדרך דמוקרטית לקידום עמדתם, אבל הקמפיינים שמובילים בימים אלה פעילי שמאל וארגוני תחבורה ציבורית, שמזוהים עם השמאל בנושא, הם המשך למתקפה הפוליטית שהובילו בבחירות נגד ממשלת הליכוד, כחלק מקמפיין 'רק לא ביבי'" - כתב כ"ץ בדף הפייסבוק שלו.

על אף שכיהן כשר תחבורה במהלך שש השנים האחרונות, טען כ"ץ כי הקריאה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת הינה בגדר מתקפה על "ממשלת הליכוד", כהגדרתו. כ"ץ הוסיף: "להרצוג, שבו (הארגונים) תמכו, הם נותנים פטור ולא דורשים ממנו להתחייב, כי הם רוצים לאפשר לו לשמר אופציות להרכיב ממשלה או לשבת בכל ממשלה, ואז הכל יהיה כשר".

ישראל כ"ץצילום: אילן אסייג

באשר לעמותת "תחבורה בדרך שלנו", שראשיה - איתי חיים וסטלה אבידן - הם חברי ליכוד שזעמו על דברי כ"ץ בגנות המחאה נגדו, אמר השר כי זו "עמותה המזוהה עם הליכוד, שלא עסקה כלל בנושא השבת ודחפה את עצמה לנושא". חיים ואבידן תקפו שוב את כ"ץ בעקבות דבריו, וטענו כי הוא "נכנע לאגו".

באשר לוויכוח הענייני, השיב כ"ץ לטענות נגדו כי הוא תומך בשמירה על הסדרי הסטטוס קוו ההיסטוריים מול הציבור הדתי. "ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, וככזו עליה לשמר כללים יחודיים הקשורים לזהותה, כאשר באופן אישי יש לכל אדם את החופש לנהוג כרצונו", כתב.

כ"ץ הוסיף כי למיטב ידיעתו "לא מונחת אף פנייה של רשות מקומית שמבקשת תחבורה ציבורית בשבת, כולל בערים בעלות רוב חילוני מובהק". זאת, לאחר שעיריית תל אביב ביקשה, לטענתו, תוספת של מוניות שירות בלבד, ואילו עיריית הרצליה נסוגה מבקשתה.

שלשום הגישה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) הצעת חוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. זאת, לאחר שהצעת חוק דומה מטעם מרצ נדחתה לפני שלוש שנים על ידי הכנסת. קבוצת פעילים חברתיים מתכננת לקיים היום הפגנה מול ביתו של השר כ"ץ בכפר אחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker