בקרוב: אופל אדם בגירסת גיר רובוטית ובמחיר מופחת

אופל אדם שווקה לפני שנה כמכוניות יוקרה קטנה עם תיבת הילוכים ידנית בלבד, אך מכירותיה כשלו

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

לפני שנה נחתה בישראל אופל אדם, עם יומרה להיות מכונית יוקרה קטנה, כמו פיאט 500 או מיני קופר. מחיר גבוה ותיבת הילוכים ידנית בלבד הביאו למכירות דלות של 40 דגמים בלבד. כעת מנסה היבואנית, קבוצת שלמה, לשנות את התמונה עם גרסה בעלת גיר רובוטי ומחיר מופחת. לאדם הרובוטית אותו מנוע בנזין בנפח 1.4 ליטר, שמפיק 87 כ"ס. תיבת ההילוכים היא רובוטית בעלת מצמד יחיד, בדומה לטויוטה קורולה מן הדור הקודם ולדגמי פיאט.

המחיר, שהתחיל בעבר ב-100 אלף שקל לגרסה הידנית, יתחיל כעת ב-92 אלף שקל לגרסה הרובוטית. הגרסה הבסיסית תכלול בקרת שיוט והגה בציפוי עור, אך תוספת של 2,000 שקל תוסיף גם דיפון צבעוני, בלוטות' וחישוקים קלים. במחיר של 96 אלף שקל תוכלו למצוא מערכת לדימום רגעי של מנוע וגוון שונה לגג ולמרכב. לבסוף, הגרסה המאובזרת ביותר תעלה 100 אלף שקל, ותכלול מערכת מולטימדיה עם אפליקציות כמו ווייז ופנגו, תאורת פנים צבעונית וחישוקים גדולים יותר. הגרסה הידנית נשארת בהיצע, במחיר של 90 אלף שקל.

לצד האבזור והעיצוב, האדם, המוגדרת כמכונית "אורבנית", לפקקים, לא ניחנה בביצועים מסמרים שיער, ותגיע ל-100 קמ"ש תוך 13.9 שניות. מצד שני, גם צריכת הדלק טובה, 20.4 ק"מ לליטר בתנאי מעבדה. יעד המכירות של אופל הוא 1,000 מכוניות.

אופל אדם

שלמה, היבואנית, מתכננת להתמקד השנה במכוניות הקטנות, עם השקת הקורסה החדשה ומכונית מיני זולה יותר בשם קארל. האיסגניה הותיקה צפויה להיות משווקת גם עם מנוע טורבו-בנזין בנפח 2.0 ליטר, עם 250 כ"ס. שינוי נוסף במדיניות השיווק תהיה התחייבות לכל לקוח לטריידאין במחיר מחירון בעתיד.

אופל אדםצילום: אופל

תגיות:

תגובות