תחנת הרכבת בנתיבות תיפתח בראשון הקרוב

זמן הנסיעה מת"א לנתיבות: כשעה ו-16 דקות ■ במשך 3 החודשים הקרובים הנסיעה מנתיבות לכל חלקי הארץ תהיה בחינם

דניאל שמיל

בשקט יחסי, ללא טקסים והכרזות, תיפתח ביום ראשון הקרוב תחנת הרכבת בנתיבות. זו התחנה השנייה בקו באר שבע-אשקלון, בו כבר פעילה התחנה בשדרות. התחנה השלישית, באופקים, צפויה להיפתח בסוף השנה או בראשית השנה הבאה, איתה גם קישור לבאר שבע. לפי משרד התחבורה, זמן הנסיעה מנתיבות לאשקלון יהיה 22 דקות ומנתיבות לתל-אביב, כשעה ו-16 דקות. התדירות, בשעות השיא, תהיה שתי רכבות בשעה. בעקבות הוספת התחנה, ישתנה מעט לוח הזמנים של הרכבת, ופרטים מלאים אפשר למצוא באתר החברה או באפליקציה.

לפי הסדר שהושג בין משרד התחבורה לאוצר אפשר יהיה לנסוע בחינם ברכבת במשך שלושת החודשים הראשונים, כדי לעודד את תושבי האזור לנסוע ברכבת. תעריפי הנסיעה הסופיים ייקבעו רק לאחר הבחירות. נסיעת חינם מתחנת נתיבות תוענק לכל מי שינפיק כרטיס נסיעה בתחנת נתיבות ויעשה שימוש בכרטיס מהתחנה. עם זאת, בעת נסיעה לתחנת נתיבות משאר תחנות הרכבת בארץ ישלם הנוסע מחיר מלא, כך שלמעשה, ייהנה כל נוסע היוצא וחוזר לתחנת נתיבות, להנחה של 50% ממחיר הנסיעה.

קו באר-שבע אשקלון (קו העיירות) הוא באורך כולל של 60 ק"מ, ומקשר בין מסילת החוף, שמסתיימת באשקלון, למסילה הקיימת לבאר שבע. בדרך תעצור הרכבת בשדרות (קטע זה כבר הוקם), נתיבות ואופקים. אורך הנסיעה מאשקלון לבאר שבע יהיה 47 דקות. התקציב הכולל של הפרויקט, שיסתיים בראשית השנה הבאה הוא 2.2 מיליארד שקל.

תחנת הרכבת בנתיבותצילום: אמנון ארד

בשל הסמיכות לבחירות, החליטו במשרד התחבורה וברכבת לוותר על טקס חגיגי, אך שר התחבורה, ישראל כ"ץ, מסר כי "מדובר בקו שיקצר באופן משמעותי את זמני הנסיעה, בין הפריפריה למרכז, ויאפשר לאזרחים רבים יותר, חופש רב בבחירת מקומות התעסוקה והמגורים שלהם".

מנכ"ל רכבת ישראל, בעז צפריר, ציין כי רכבת ישראל נמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח ומחברת יותר ויותר ישובים וקהילות לרשת המסילות הארצית. "פיתוח הרכבת יימשך גם בשנים הקרובות ועד לסוף העשור צפויה חברת הרכבת להכפיל את מספר לקוחותיה ואת מספר הרכבות המופעלות. הפעלת תחנת נתיבות מביאה עימה צמיחה ושגשוג לעיר, עם הגעתם של יזמים רבים ואוכלוסייה חדשה" הוסיף צפריר.

במקביל לפתיחת התחנה, תופעל בנתיבות תוכנית "קו רציף" של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, לתיאום בין קווי האוטובוסים המקומיים והרכבת הארצית.

הקוים 1 ו-2 של אגד תעבורה ישנו את מסלול נסיעתם ויורידו נוסעים בתחנת הרכבת בתיאום עם לוח הזמנים של יציאת הרכבות. כך, תושבי נתיבות לא יזדקקו למכונית כדי להגיע אל התחנה, וממנה חזרה לביתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker