טלטלה בחברת החשמל: סמנכ"ל הכספים עזב - וימונה למנכ"ל חברת הנדל"ן אספן גרופ

הודעת פוליקר באה לאחר פרישת המשנה למנכ"ל החברה, יעקב חאין - ימים לפני שנעצר בחשד לקבלת שוחד ביחד עם סמנכ"ל בכיר נוסף

אבי בר-אלי
ערן אזרן

נמשכת נטישת הבכירים בצמרת חברת החשמל: סמנכ"ל הכספים של החברה, תמיר פוליקר, הודיע לפני כמה ימים על כוונתו לפרוש מהתפקיד - וכעת מתברר כי בכוונתו לעבור לניהול חברת הנדל"ן הציבורית אספן גרופ. ההתפטרות נעשית בטרם מילא כהונה בת שנתיים.

הודעת פוליקר באה לאחר פרישת המשנה למנכ"ל החברה, יעקב חאין - ימים לפני שנעצר בחשד לקבלת שוחד ביחד עם סמנכ"ל בכיר נוסף, וכן לאחר התפטרות מנכ"ל החברה ופרישת יועצה המשפטי.

תמיר פוליקרצילום: וקנין עופר

אספן גרופ, שנסחרת בתל אביב לפי שווי של 272 מיליון שקל, פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, בעיקר בגרמניה, שוויץ והולנד. החברה מחזיקה בכ- 65 נכסים, בשווי כספי כולל של כ-2.16 מיליארד שקל. את 2013 סיימה החברה ברווח של 45 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות), בהמשך לרווח של 26 מיליון שקל ב-2012 ולרווח של 40 מיליון שקל ב-2011.

אמש (ג') אישר דירקטוריון אספן, שבשליטת רוני צארום, את מינויו של פוליקר. קודם לתפקידו בחברת החשמל, כיהן פוליקר במשך 4 שנים כמנכ"ל סונול ו-7 שנים כסגן נשיא ומנהל הכספים של קבוצת עזריאלי. פוליקר מחליף בתפקיד את אילן גיפמן, שהודיע לפני כחודשיים על כוונתו לפרוש החל ממארס 2015.

גיפמן, שכיהן כמנכ"ל מאז 2007, הוביל, בין היתר, את היציאה של אספן גרופן לגרמניה, שווייץ והולנד, ופיתח את הפעילות הסולארית שלה. מאז מינויו ביצע עסקות נדל"ן בהיקף של מאות מיליוני שקלים תוך הגדלת המינוף של אספן. במהלך שבע שנות הכהונה - בעיקר על רקע המשבר הפיננסי ופיצוץ בועת הנדל"ן העולמית - מניית אספן הציגה תשואה אפסית למשקיעים.

פוליקר מסר היום: "אני שמח להצטרף לשורות חברת אספן גרופ, ולקבל את התפקיד של מנכ"ל החברה. חברת אספן עשתה דרך ארוכה מיום רכישתה על ידי הבעלים רוני צארום ואני מאמין שיחד עם שותפיי למסע נגיע לפסגות חדשות".

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ, מסר: "אנו שמחים על מינויו של תמיר פוליקר לתפקיד מנכ"ל אספן גרופ. תמיר מביא עימו נסיון רב בניהול והכרות עם שוק ההון וענף הנדל"ן. אני משוכנע, כי תמיר יוביל את אספן גרופ ליעדים עסקיים חדשים וימקסם את יכולותיה העסקיות של החברה בשווקים בהם היא פועלת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker