ההסתדרות נגד עצמה? תייצג גם את עובדי תחנת הכוח הפרטית של עופר

עובדי תחנת OPC התאגדו בהסתדרות, שמייצגת במקביל את ועד עובדי חברת החשמל, המתנכל לשוק החשמל הפרטי

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

הסתדרות העובדים מכירה לראשונה בשוק החשמל הפרטי - אך מסתכנת בניגוד עניינים לכאורה: עובדי תחנת הכוח הפרטית OPC של קבוצת החברה לישראל (בבעלות עידן עופר) התאגדו היום בהסתדרות העובדים, במטרה לגבש בסיועה הסכם קיבוצי מול הנהלת החברה. אלא שבה בעת, מייצגת ההסתדרות את עובדי מונופול חברת החשמל המתחרה ב-OPC ומתנכל לה.

כך, ועד עובדי חברת החשמל מונע זה תקופה ארוכה את קריאת המונים של לקוחות OPC - ופוגע במערך גביית התשלומים של החברה. כמו כן, הואשמו עובדי חברת החשמל בכך שמנעו לכאורה את חיבור OPC לרשת החשמל - דבר שגרר אזהרה חריפה מצד הממונה על ההגבלים העסקיים. בכל אחד ממקרים אלה, כמו גם בבקשות מצד ועד עובדי חברת החשמל לעצור את קידום שוק החשמל הפרטי, יוצג הוועד על ידי ההסתדרות - שכעת תייצג גם את הצד הנפגע ממהלכים אלה, עובדי תחנת הכוח הפרטית.

תחנת כח רותם OPC
תחנת כח רותם OPCצילום: ׳—׳Ÿ ׳’׳œ׳™׳œ׳?

בהודעת ההסתדרות נמסר כי יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, שלח הבוקר למנכ"ל OPC, דיורא אלמוגי, מכתב ובו טפסי הצטרפות של יותר משליש מעובדי החברה, וביקש ממנו לפתוח בהידברות.

"חברת OPC־רותם היא חברה רווחית שצפויה לגדול, להתרחב בעתיד ולעבור שינויים ארגוניים", אמר בביוף. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן הוסיף כי "לראשונה, ההסתדרות תשמש כארגון היציג של עובדי תחנת כוח פרטית, שאינם חלק מחברת החשמל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker