צפו

איזו מכונית משתלם יותר לקנות - משפחתית חדשה או מרצדס משומשת?

יצרניות מכוניות היוקרה פוזלות לקהל הרחב, יבואני היוקרה מוזילים את המחירונים הרשמיים - ושוק המכוניות המשומשות מציע מותגים כמו לקסוס, יגואר וקדילאק במחיר של טויוטה חדשה

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כשעומדים בפני החלטה על החלפת המכונית המשפחתית, נוהגים לעיין במודעות הפרסומת בעיתונים ולעקוב אחר הודעות על מבצעים, וסביר שמתלבטים בין יצרניות פופולריות כמו טויוטה, יונדאי או סקודה. אך מה אם הייתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש באותו תקציב מכונית יוקרה משומשת משנתון חדש יחסית? במה הייתם בוחרים אם במחיר של טויוטה אוריס בת שנה היו מציעים לכם לקסוס מודל 2012 או מרצדס A180 מ–2013?

עד לפני שנתיים, מכוניות יוקרה נראו רחוקות מהישג ידם של מרבית הצרכנים בענף הרכב. הן היו יקרות לרכישה - וגם לנסיעה, היות שגררו הוצאות כבדות על דלק ותחזוקה שוטפת. אין זה מפתיע, לפיכך, שבשוק המשומשות לא היה להן ביקוש גבוה.

ואולם שני תהליכים, עולמי ומקומי, שינו את פני הדברים. יצרניות היוקרה החליטו לפנות לקהלים רחבים יותר והחלו להציג דגמים קטנים וזולים יותר, המתבססים, לעתים, על מכוניות עממיות וחולקים אתן מכלולים ומנועים אחרים. דגמי המותג מיני, למשל, משתמשים במנועים המשותפים גם לדגמי פיז'ו, ודגמי אאודי הקטנים מתבססים על רכבי פולקסווגן המקבילים - A1 על הפולו ו–A3 על הגולף. כך, מעבר למחירים נוחים יותר מבעבר, גם מחירי התחזוקה של מכוניות היוקרה צפויים להיות נמוכים יחסית, וצריכת הדלק - מתונה.

במקביל, נרשמה בישראל ירידה במחירי מכוניות היוקרה, בעקבות מהלכים של יבואנים גדולים - דלק מוטורס (ב.מ.וו ומיני) וצ'מפיון מוטורס (אאודי) - שצימצמו את ההנחות "מתחת לשולחן" לטובת הפחתת מחירי המחירון, וכך גם הורידו את מחירי המשומשות. זאת, כשברקע פעל היבוא האישי, שחתך את המחירים בשוק היוקרה כולו.

מכוניות היוקרה המרשימות והמאובזרות מתקרבות אפוא לקהל הרחב, אך האם הן קנייה כדאית כמכונית משומשת?

ב.מ.וו מאבדת 57% מערכה בארבע שנים

לשני תהליכים אלה התווספה ירידה הערך המוגברת והמוכרת של מכוניות היוקרה בשוק המשומשות. ביקשנו ממחירון yad2 לבחון את קצב ירידת הערך (באחוזים) של דגמי יוקרה ושל מותגים עממיים יותר. ההשוואה היתה בין מכוניות משפחתיות לשורה של מכוניות יוקרה, במחירים שונים - מאאודי A3 הזולה יחסית עד לאינפיניטי FX37, וההבדלים ניכרו היטב.

טויוטה קורולה 1.6 מ–2010 איבדה מערכה, לפי מחירי המחירון, 30% בארבע שנים, ומאזדה 3 מאותה שנה איבדה 40% מערכה. במכוניות יוקרה, לעומת זאת, אובדן הערך מהיר בהרבה: אאודי A3 הפסידה מחצית מערכה בתוך ארבע שנים, וכך גם וולוו S60. במכוניות יקרות יותר, שיעור ירידת הערך גבוה עוד יותר: ב.מ.וו 530i מאבדת 57% מערכה בתוך ארבע שנים, וכך גם מרצדס C300 (56%).

ירידת הערך המהירה מאפשרת הזדמנויות קנייה מעניינות רבות - במחיר של כ–130 אלף שקל, סכום שנדרש כיום לקניית משפחתית חדשה, ניתן לרכוש קדילאק CTS מ–2011, עם מנוע בנפח 3.0 ליטר המפיק 272 כ"ס - בערך פי שניים מאותה משפחתית. תוספת קלה של כ–9,000 שקל תקנה לכם אפשרות לרכוש אינפיניטי FX37, רכב פנאי חזק, מהיר ומאובזר.

שתי הדוגמאות האלה הן של מכוניות גדולות ולא חסכוניות במיוחד, אבל במחיר דומה תוכלו לרכוש מרצדס C180 מ–2011, עם מנוע הגיוני יותר, בנפח 1.8 ליטר עם 156 כ"ס. במחיר נמוך בהרבה, 107 אלף שקל, תוכלו לרכוש לקסוס CT200h מ–2012, מכונית יוקרה קומפקטית שהיא אפילו היברידית.

ויש גם מכוניות יוקרה שיכולות לשמש תחליף למיניוואנים או רכבי פנאי עממיים, שמחירם בשוק המשומשות נותר גבוה, בשל ההיצע הנמוך. דוגמה מעניינת היא וולוו XC90 מ–2008, רכב פנאי עם שבעה מושבים, במחיר של 85 אלף שקל.

כשמדובר במכוניות עממיות, מחיר המחירון הוא המלצה בלבד, נקודת פתיחה למשא ומתן שבו ינשרו ממחיר המכונית עשרות אלפי שקלים נוספים. "המחירים בשוק היוקרה אטרקטיביים יחסית", אומר תומר דותן, מנכ"ל חברת הטרייד אין אוטו־דיל. "כשמגיעות מכוניות משומשות, הן לא עומדות במגרש. לקהל נפתחו העיניים, והוא פתוח לכל מיני מכוניות, גם מיוחדות יותר. פעם היו באים אלי אנשים שרוצים רק פולקסווגן גולף. כיום הם מוכנים לבדוק גם את אאודי A3".

לדבריו, הביקוש של מכוניות יוקרה קטנות גדול למדי, אך דגמים גדולים עם מנועי בנזין בזבזניים עדיין קשים למכירה בשוק המשומשות. דותן מוסיף כי הדברים נכונים בעיקר למכוניות יוקרה חדשות יחסית, מחמש השנים האחרונות, "שיש להן ביקוש במדינת תל אביב".

מרצדס GLAצילום: מרצדס

דותן מוכר מכוניות יוקרה, ויש לו כמובן אינטרס לציין כי הן מבוקשות, אך גם לפי נתוני לוח yad2 הנייטרלי, מכוניות יוקרה זוכות לביקוש. לפי נתונים שהציג מנכ"ל האתר, יבין גיל־מור, 7% מהמכוניות המוצעות בלוח הן מכוניות יוקרה, אך הן זוכות ל–14% מכלל החיפושים. האתר גם בוחן את מהירות המכירה של דגמי יוקרה ואת שינוי המחיר באתר ומגלה כי המחירים משתנים בפחות מ–4% בין הפרסום למכירה. מכאן, ניתן להסיק כי מכוניות יוקרה מאבדות ערך במהירות במחירונים, אך כאשר הן מוצעות למכירה — אין מרווח רב למיקוח.

להגיע ל–200 אלף ק"מ בלי בעיה

החשש ברכישת מכונית יוקרה משומשת לא נובע רק מעלויות הרכישה שלה, אלא מעלויות האחזקה - דלק, מוסכים וביטוח. באשר לצריכת הדלק, מכוניות יוקרה קטנות, עם מנועים קטנים יחסית, צפויות להיות חסכוניות לא פחות ממשפחתיות. אם תבחרו במכונית היברידית, כמו בחלק מדגמי לקסוס, החיסכון יהיה מורגש אף יותר.

עלות התחזוקה, מתברר, גם היא לא בהכרח גבוהה משל מכונית משפחתית. בישראל אין סקרי אמינות מהימנים, ולכן האמינות של מכוניות היא נתפשת. מכוניות יוקרה נחשבות כלא אמינות בגלל התחכום הרב שבהן, אבל אין זה נכון. סקר האמינות של JD פאוורס בוחן את מספר התקלות במכוניות בנות שלוש. לפי הסקר, המותג האמין ביותר, עם 68 תקלות ל–100 מכוניות, הוא לקסוס. במקום השני מרצדס ובשלישי - קדילאק. המותג העממי האמין ביותר, הונדה, מגיע רק למקום השישי. מותגי יוקרה נוספים, כמו פורשה, אינפיניטי וב.מ.וו, זוכים לציון מעל הממוצע, ומתברר גם כי בארה"ב יגואר אמינה יותר ממאזדה.

גם בתחתית הטבלה יש מותגי יוקרה, שלהם מספר תקלות ממוצע רב יותר. מיני, מותג המכוניות הקטנות של ב.מ.וו, נמצא במקום האחרון באמינות, עם 185 תקלות ל–100 מכוניות. במקום השלישי מהסוף נמצא מותג יוקרה נוסף - לנדרובר, וגם וולוו ואאודי מציגים מספר תקלות גבוה מהממוצע.

ואם מספר התקלות אינו גדול מזה של מכונית עממית, מה באשר לתיקונים השגרתיים? האם הם יקרים יותר משל מכוניות עממיות? לפי גיל ניב, הבעלים של מוסך גיל במודיעין, התשובה היא לא. "כמעט שאין בעיה להשיג חלקים חליפיים לרוב סוגי מכוניות היוקרה. התחזוקה קצת יותר גבוהה ממאזדה 3, אבל לא הרבה יותר. אלה גם מכוניות שמחזיקות מעמד הרבה שנים, ואם אתה שומר ומטפל בזמן, אפשר להגיע ל–200 אלף ק"מ בלי בעיה".

איתי בן־חיים ממוסך דלתא בראשון לציון ממליץ להתייעץ עם מוסכניק ומסייג: "זה מאוד תלוי בדגם. להרבה דגמים, כמו ב.מ.וו סדרה 5 ואאודי A4 ו–A6, עלות הטיפול היא סבירה, זה לא נורא ולא מפחיד. זה סוג המכוניות שבו אני בעצמי נוסע. יש מכוניות אמינות ומומלצות, ואתה אולי יורד בשנתון לעומת משפחתית סטנדרטית, אבל מקבל תמורה הרבה יותר גדולה".

לקסוס IS250צילום: יואב קווה

מדד אחר לאמינות של מכוניות יוקרה אפשר למצוא בביקוש למכוניות ותיקות. לדברי רועי שגב, סמנכ"ל yad2, "לאורך כל חיי הדגם ממשיכים ביקושים ערים. אורך הסחירות של מכוניות יוקרה הרבה יותר גבוה משל מכוניות עממיות. אאודי A6 בת 15 היא סחירה מאוד, אבל מכונית משפחתית יפנית מאותו זמן יהיה קשה למכור".

"אין לי דרייב 
לייבא חלפים"

לאחר שנמצא כי צריכת הדלק אינה בהכרח גבוהה, ועלות הטיפולים אינה בהכרח יקרה מבמכונית משפחתית, נותר לבדוק את עלויות הביטוח. לכאורה, עלות הביטוח של מכונית יוקרה משומשת אמורה להיות דומה לזו של משפחתית צנועה יותר, שערכה לפי המחירון דומה. ואולם בדיקה מדגמית של הצעות ביטוח מגלה תמונה שונה. כך, למשל, אם אתם מבקשים לבטח וולוו XC90 מ–2008, ההצעות הזולות ביותר ינועו בין 4,930 ל–5,648 שקל. ביטוח של הונדה סיוויק סדאן מ–2010, שמחירה בשוק המשומשות דומה, יעלה לכם בין 3,931 ל–4,644 שקל (ההצעות הזולות ביותר).

שווייה של לקסוס IS250, מכונית מנהלים ספורטיבית, הוא 116 אלף שקל למכונית מ–2011 - בדומה לשווייה של טויוטה קורולה צעירה יותר בשנתיים. ואולם הצעת הביטוח הזולה ביותר תהיה 5,246 שקל, בעוד שאת הקורולה אפשר לבטח ב–3,873 שקל.

אאודי A3 מ–2012 תעלה 119 אלף שקל, אך הביטוח שלה יגבה 5,030 שקל בשנה, לכל הפחות. במחיר כזה תוכלו לרכוש פולקסווגן גולף משומשת מ–2014, והביטוח שלה יעלה 4,308 שקל בשנה. למרבית יבואני היוקרה יש סוכנויות ביטוח משלהם, שמאפשרות להוריד את המחירים לעומת הצעות בשוק החופשי, אך מכוניות יוקרה עדיין יקרות יותר לביטוח ממקבילותיהן העממיות.

ב.מ.וו X6צילום: דודו בכר

אריאל מונין, יו"ר הוועדה האלמנטרית בלשכת סוכני הביטוח, מסביר כי על מכונית יוקרה מחיר הפרמיה ינוע בין 2% ל–4% ממחיר המכונית, בעוד שבמכוניות של מותגים פופולריים מחיר הפרמיה נע בין 2% ל–2.5% ממחיר המכונית. לדבריו, "אקטואר חברת הביטוח קובע את תעריף הרכב באמצעות משקלות שונים לסיכונים של גניבה, תאונה או טוטאל־לוס. שווי הרכב הוא מרכיב אחד מני רבים, אך המרכיב המרכזי הוא עדיין התאונות, ולכן יש משקל רב למחיר החלקים".

מונין מוסיף כי "אין ספק שתעריפי הביטוח למכוניות יוקרה גבוהים משמעותית ביחס לרכב עממי, הן בגלל המחיר ההתחלתי הגבוה והן בגלל מחיר חלקי החילוף. חברת הביטוח כפופה בעת התשלום למחיר המחירון של הרכב ולא למחיר השוק, ועליה לעשות את ההתאמות הנדרשות". במלים אחרות, למחיר חלקי המרכב הגבוה יש משקל רב בעלות הביטוח, לצד מחירי המחירון והסבירות לתאונה. גורם בענף הביטוח מציין כי דגמים מסוימים של מכוניות יוקרה נוטים יותר להיות מעורבים בתאונות.

יבואן גדול של חלקי מרכב חליפיים מודה כי המבחר של חלקים כאלה עבור דגמי יוקרה הוא קטן מאוד. "אין לי דרייב לייבא חלקי מרכב למכוניות יוקרה, כי השוק קטן מאוד. אני מתמקד בחלקים של דגמים פופולריים. לכן, השוק נטוש לטובת יבואני הרכב, אין תחרות והמחירים בהתאם". לדבריו, "לחברת הביטוח אין ברירה אלא לשלם מחירים גבוהים בכל תיקון".

לשאלה אם בעתיד, לאור העלייה במכירות של מכוניות יוקרה קטנים, יגדל גם היצע חלקי החליפיים, משיב היבואן כי "אולי, אבל ייקח זמן עד שזה יגיע. אלה דברים שלא קורים בשבוע ולא בחודש. כרגע להביא חלקים כאלה זה לא משתלם".

בשורה התחתונה, השאלה אם לקנות מכונית יוקרה משומשת אינה נענית באופן חד־משמעי. אחזקה של מכונית כזאת אינה מטלה כלכלית בלתי־אפשרית, לפחות בהשוואה למכונית עממית יותר. אלה מכוניות אמינות ברוב המקרים, עלויות התחזוקה אינן יקרות בהרבה, ורק הביטוח מקלקל את החגיגה ויקר באופן ניכר מהמכונית משפחתית שמחירה דומה.

מכונית יוקרה יכולה להציע נוחות, אבזור וחוויית נהיגה טובות בהרבה משל משפחתית במחיר דומה, וכמובן גם תדמית. "קשה לומר שזו המלצה צרכנית נבונה, כי זה לא באמת זול, אבל זה מאפשר ללקוחות לגעת בנוצץ, בחיים הטובים, במחיר לא גבוה", אומר שגב.

ואמנם, לצרכן הרציונלי והפרקטי, שמחפש תמורה טובה ועלויות תחזוקה זולות, כדאי להישאר עם המכוניות מהמותגים העממיים, אבל למי שחלם על מכונית יוקרה ורוצה לחוות נהיגה יומיומית בכזו, מכונית יוקרה משומשת יכולה להפוך את החוויה לבת השגה, מבלי לפעור חור גדול מדי בכיס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker