דניאל שמיל

רנו מחדשת את המשפחתיות

קרסו, יבואנית רנו, התחילה לשווק גרסאות מחודשות של רנו מגאן אסטייט (סטיישן) ורנו פלואנס המשפחתית.

המגאן אסטייט מצטרפת לגל דגמי הסטיישן החדשים ותוצע עם מנוע טורבו־בנזין קטן וחזק או טורבו־דיזל חסכוני. בשני המקרים, תיבת ההילוכים היא רובוטית כפולת־מצמד, עם שישה יחסי העברה.

מנוע הדיזל המוכר, בנפח של 1.5 ליטרים, מפיק 110 כ"ס ומומנט של 24.5 קג"מ כבר ב-1,750 סל"ד. צריכת הדלק, בתנאי מעבדה, היא 23.8 ק"מ לליטר.

רנו "אמביאנס"צילום: רנו / ניוזפרס

לגרסת הבנזין נפח מנוע קטן יותר- 1.2 ליטרים - אך הספק גבוה של 132 כ"ס. גם המומנט גבוה: 20.9 קג"מ ב-2,000 סל"ד. צריכת הדלק המוצהרת היא 17.8 ק"מ לליטר.                                                                                                      

נפח תא המטען הוא 486 ליטר, אך קיפול המושבים האחוריים מעלה אותו עד ל-1600 ליטר.

במקביל, רנו מוזילה את הפלואנס דיזל, ומציגה גרסה חדשה בשם "אמביאנס". מחירה יהיה 130 אלף שקל.

מאזדה 2 החדשה נחשפת

מאזדה חשפה באחרונה את צילומי של הדור השני של מאזדה 2, הסופר־מיני של המותג. מאזדה 2 היוצאת היתה לזמן מה המכונית הנמכרת בקבוצתה בישראל. הצדודית של המכונית דומה מאוד לזו של הדגם היוצא, אך החזית והזנב מעוצבות בקו החדש של מאזדה, ומזכירות את המראה של מאזדה 3 החדשה. המכונית החדשה גדולה מן הדגם היוצא, עם בסיס גלגלים שצמח ב-9 ס"מ (לכדי 258 ס"מ) והאורך עלה ב-14 ס"מ. למרות זאת, המכונית החדשה אמורה להיות קלה מהדגם היוצא, עם משקל כולל של כ-1 טונה בלבד.

גם תא הנוסעים דומה מאוד לזה של מאזדה 3, ויכלול מערכות בידור ומידע מתקדמות. ברמות האבזור הגבוהות יהיו גם מערכות לבטיחות אקטיבית, כמו בקרת סטייה מנתיב ובקרת שיוט אדפטיבית.

מאזדה 2, הסופר־מיני של המותגצילום: מאזדה / ניוזפרס

המנוע המרכזי בהיצע יהיה בנפח של 1.5 ליטרים עם 100 כ"ס, משודך לתיבת הילוכים אוטומטית־רציפה או ידנית. באירופה תוצע גם גרסת דיזל.

לישראל תגיע מאזדה 2, ככל הנראה, כבר ברבעון האחרון של 2014. פרטים נוספים על המכונית יתפרסמו לקראת החשיפה האירופית שלה, בתערוכת הרכב בפאריס שתיערך באוקטובר.

סמארט מציגה מכוניות מיני חדשות

סמארט, מותג המכוניות הקטנות של מרצדס, מחליפה את הפורטו הקטנה (ForTwo) ומוסיפה לה דגם חדש בהיצע פורפור (ForFour), שכשמה כן היא - מכונית עם ארבעה מושבים. לשתי המכוניות אותה פלטפורמה, המשותפת גם לרנו טווינגו, ולשתיהן מנוע אחורי והנעה אחורית.

הפורטו החדשה, דור שלישי למכונית הזעירה, שומר על אורך כללי זעיר של 270 ס"מ, אך הרוחב שלה עלה ב-10 ס"מ, לכדי 166 ס"מ - נתון שמאפשר מרווח נאות יותר לכתפיים של הנוסעים.

הפורפור היא מכונית מיני קטנה, באורך כולל של 349 ס"מ ובסיס גלגלים של 250 ס"מ. המנועים, בשני הדגמים, יהיו בנפח של 1.0 ליטרים עם 71 כ"ס (מתוצרת מיצובישי) או 0.9 ליטרים טורבו, עם 90 כ"ס. לשני המנועים, המתודלקים בבנזין, שלושה צילינדרים. חידוש נוסף הוא בתיבות ההילוכים - ידנית או רובוטית כפולת־מצמד - שתיהן עם שישה יחסי העברה.

שתי המכוניות צפויות להימכר בישראל במהלך 2015.

סמארט עם ארבעה מושביםצילום: סמארט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker