דניאל שמיל
דניאל שמיל

משרד הביטחון הכריז היום על הזוכים במכרז הליסינג של צה"ל. החברות אלדן ושלמה סיקסט יספקו לצבא 3,500 מכוניות (1,750 כל אחת), שישמשו קציני בדרגת רב-סרן וסגן-אלוף. שתי החברות יספקו דגם יחיד של מכונית - מיצובישי אטראז' - משפחתית קטנה, על בסיס הספייס-סטאר, עם מנוע בנפח 1.2 ליטר המפיק 80 כ"ס. לפי נתוני היצרן, צריכת הדלק של המכונית היא 20.4 ק"מ לליטר. ללקוח פרטי עולה האטראז' 94 אלף שקל אך יש להניח כי צה"ל זכה להנחה נדיבה.

בשונה מעסקות ליסינג אחרות, שם החכירה היא לשלוש שנים, צה"ל יחכור את המכוניות לחמש שנים. הסיבה לכך היא שהמכוניות ששימשו את צה"ל נסעו קילומטרים ארוכים מדי שנה. קציני צה"ל נוסעים כ-40 אלף ק"מ בשנה, 30% יותר ממכוניות ליסינג "אזרחיות", ו-185% מנהג מכונית פרטית. על כן, קשה מאוד למכור אותן כמכוניות משומשות. אחרי חמש שנים אפשר לרשום את ערכן בספרים כאפס, ולמכור אותן במחירים נמוכים ואף כגרוטאות.

למכרז נגשו חמש חברות, ובו שוקללו הצעת הליסינג והנתונים הטכניים של המכונית המוצעת. לפי גורמים במערכת הביטחון, המכרז החדש יחסוך לצה"ל 200 מיליון שקל על פני חמש שנים, חיסכון של כ-30% לעומת המכרז הקודם.

מיצובישי אטראז'צילום: מיצובישי

לצה"ל יש כיום כ–8,000 מכוניות בליסינג, שמספקות לו החברות שלמה סיקסט ואלבר, שאמורות להתמודד במכרז החדש עם חברות הליסינג הנוספות, כ-3,500 יוחלפו בסבב זה, ואחרות - בעסקות נפרדות.

קצינים בדרגת רב סרן ומעלה ונגדים בדרגת רב נגד זכאים למכונית צמודה, והצבא אף מכסה עבור קצינים בדרגת סגן אלוף ומעלה את מלוא שווי השימוש. לקצינים בדרגות נמוכות יותר מכוסים כ–70% משווי השימוש. מצד שני, הצבא מגביל את צריכת הדלק של הקצינים, ועליהם לשלם על הדלק אם עברו את הצריכה הרבעונית.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש המשרד הביטחון, תא"ל (מיל.) שמואל צוקר, אמר היום כי "תוצאות המכרז, שקיים מינהל הרכש במשרד הביטחון, נמוכות באופן משמעותי ממכרזים שקיימנו בעבר, וממכרזים דומים במשק. המכרז יביא לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים למערכת הביטחון, במהלך חמש השנים הקרובות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker