מסעות נניקשווילי בענף התשתיות: 
מפסילת השב"כ ועד לזכייה המוזרה בקידוח

איש העסקים מאשדוד, אברהם נניקשווילי, נחקר בחשד כי שיחד את בנימין בן אליעזר באמצעות "הלוואה" בסך 400 אלף דולר ■ סקירת פועלו בענף התשתיות מעידה על תוכניות גדולות שהתרסקו - ועל הישגים בעיקר מול הרגולטורים

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

איש העסקים האשדודי אברהם נניקשווילי עוכב בסוף השבוע לחקירה במשרדי להב 433 בפעם השנייה בתוך שבועיים. לאחר שנחקר תחילה בפרשת השחיתות לכאורה בנמל אשדוד, זומן הפעם נניקשווילי אל משרדי היחידה המשטרתית בחשד כי העביר לח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר כ–400 אלף דולר בעת שכיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה.

לטענת השניים, הסכום הועבר כהלוואה לצורך מימון רכישת ביתו היוקרתי של בן אליעזר ביפו, שעלותו הסתכמה ב–9 מיליון שקל. בן אליעזר לא דיווח כנראה על העברת הכסף לרשויות המתאימות, ואף ניסה לכאורה להסתיר את התשלום באמצעות "הלבנתו" בצ'יינג'.

עשו לייק וקבלו את מיטב כתבות TheMarker ישירות לפייסבוק

ואולם בחקירתו הוזהר בן אליעזר בחשד כי היה בכך משום קבלת שוחד. זאת, ככל הנראה, לאור תשלום נוסף של 300 אלף דולר שהועבר לו דרך קרוב משפחה ממקור שלא פורסם. לפי הדיווחים, בן אליעזר קיבל את הכספים ב–2011, כמה חודשים לאחר שסיים את תפקידו כשר התמ"ת ושנתיים לאחר שעזב את משרד התשתיות הלאומיות (בתום קדנציה שנייה בתפקיד). דבר החשד נגדו, וזהות המלווה, גוררים לפיכך עניין בסקירת פועלו של נניקשווילי בתחום התשתיות בישראל. זאת, בייחוד לאור קרבתו יוצאת הדופן לבן אליעזר.

אברהם נניקשוויליצילום: אילן אסייג

השניים לא הסתירו את חברותם הקרובה. בן אליעזר היה אורח הכבוד בכמה מהאירועים המשפחתיים המצומצמים שערכה משפחת נניקשווילי, בעוד שנניקשווילי עצמו ביקר תכופות את בן אליעזר בעת שבריאותו התרופפה. בן אליעזר מקורב מאוד גם ל"בן חסותו" של נניקשווילי באשדוד, ג'קי בן זקן. בשלהי 2007 למשל, נצפה שר התמ"ת בן אליעזר בחגיגת בר המצווה הגרנדיוזית שערך בן זקן לבנו במלון דייויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

אמנם, בסקירה זו קשה להצביע על נקודות הצטלבות מובהקות בין צרכי איש העסקים ליכולתו של השר לסייע ברגע הנתון. עם זאת, ניתן ללמוד ממנה על התעניינות גוברת והולכת מצדו של נניקשווילי בעולם התשתיות הישראלי ועל כמה אבני דרך רגולטוריות קשות שאותן צלח.

ספק גדול של דלק לחברת החשמל

ממשקים עקיפים פוטנציאליים בין נניקשווילי לבן אליעזר נגעו תחילה בשותפות העסקית שניהל נניקשווילי עם ענקית הסחר הבינלאומית גלנקור. גלנקור היתה שותפתם של האחים בורוביץ' בבעלות על חברת הדלק סונול (דרך גרנית הכרמל). כמו כן, היתה ועודנה אחת הספקיות הגדולות של דלק לתחנות הכוח של חברת החשמל.

בתי הזיקוק באשדודצילום: אילן אסייג

הזיקה הפוטנציאלית הבולטת בין השניים היתה ב–2006. בן אליעזר מונה במאי לכהונה שנייה בתפקיד שר התשתיות. במקביל, נניקשווילי, עם שותפיו ג'קי בן זקן וחיים רביבו, ביקשו להתמודד במכרז להפרטת בתי הזיקוק. זאת, באמצעות השלד הבורסאי מנופים פיננסיים שרכשו חצי שנה לפני כן.

מנופים היתה אמורה להתמודד כשותפה משנית (20%) בקבוצה משותפת לסונול ולענקית האנרגיה הרוסית רוסנפט. אלא שביוני באותה שנה פסל השב"כ את רוסנפט מלהתמודד במכרז, ככל הנראה בשל קשריה העסקיים במדינות עוינות לישראל.

פעילותו המדווחת הבאה של נניקשווילי בענף היתה בינואר 2010. נניקשווילי ובן זקן הפתיעו כשהצטרפו ברגע האחרון אל איש העסקים האלמוני חיים לייבוביץ' - חב"דניק שהיה מקורב בעבר לשר אביגדור ליברמן - במרוץ אחר רישיון הקידוח "מד אשדוד" שמול חופיה הדרומיים של ישראל.

רישיון זה לקידוח נפט היה מבוקש על ידי חברות בולטות ומנוסות יותר כמו ישראמקו (שהחזיקה בו בעבר), רציו, זרח וגינקו. ואולם בפברואר הדהימו לייבוביץ', נניקשווילי ובן זקן כשהוכרזו על ידי משרד התשתיות כזוכים ברישיון הנחשק. זאת, בעוד שהמפסידים רומזים על קשרים פוליטיים לכאורה שהיטו את ההליך שעליו פיקח באותה עת שר התשתיות, עוזי לנדאו (ישראל ביתנו). בן אליעזר כיהן באותה עת כשר התמ"ת.

נניקשווילי ובן זקן נדרשו בשנים שלאחר מכן לפתרונן של אין־ספור סוגיות רגולטוריות הקשורות לקידוח - החל ביציקת אחזקתם הפרטית ברישיון לשמן הבורסאית, דרך רכישת מניותיו של לייבוביץ' בקידוח וכלה בהסרת התנגדות משרד הביטחון לקידוח הימי.

נמל אשדודצילום: איליה מלניקוב

לימים נחל הקידוח כישלון ומניית שמן התרסקה. נניקשווילי ובן זקן הסתבכו בפרשה של החכרת השטח התפעולי עבור שמן בנמל אשדוד, לאחר שעשו זאת דווקא באמצעות חברת תיווך המשויכת לכאורה ליו"ר ועד העובדים בנמל, אלון חסן. בשל כך, עוכבו ונחקרו לפני כשבועיים בחשד למתן שוחד.

עשו לייק וקבלו את מיטב כתבות TheMarker ישירות לפייסבוק

מפסיד מיליונים בתחנת הכוח

קשרי שמן עם נמל אשדוד מוליכים ליעד ההשקעה האפשרי השלישי של נניקשווילי בעולם התשתיות. שמו הועלה לא אחת בידי חסן עצמו כרוכש האפשרי של חברת הנמל הדרומי, במידה שזו תופרט.

בניגוד לתדמית שיצר סביבו, חסן היה בין הדוחפים למתווה הפרטה מלא של הנמל (100%) כבר כעת, והזכיר את שמו של איש העסקים האשדודי כמועמד לרכישה. אחיו של נניקשווילי, יהודה, הוא עובד נמל ותיק שקודם בשנים האחרונות לתפקיד ראש מדור מכולות. יו"ר דירקטוריון הנמל לשעבר, יעקב רז, מונה לאחר סיום כהונתו בנמל לדירקטור בשמן של נניקשווילי ובן זקן.

אלא שתקוות אלה של חסן - ואולי גם של נניקשווילי - נגוזו עם החלטת הממשלה על דחיית חזון ההפרטה לאחר הקמת נמל פרטי מתחרה בסמוך. כך גם מתרחק והולך חזונו של נניקשווילי להצטרף אל גל ייצור החשמל הפרטי במשק.

בתי הזיקוק באשדודצילום: אילן אסייג

ב–2010 נכנס נניקשווילי, בראש קבוצת משקיעים (טריפל אם), למיזם להקמת תחנת הכוח הפרטית IPM באזור התעשייה של באר טוביה, בהשקעה עתידית של כ–400 מיליון דולר. לטריפל אם גייס נניקשווילי שני שותפים-מנהלים: משה טרי ומוטי פרידמן, שאותו מינה בן אליעזר ליו"ר דירקטוריון חברת החשמל.

נניקשווילי רכש את מניות שיכון ובינוי בפרויקט (84%) תמורת כ–7 מיליון שקל, אלא שמאז נהפכה ההשקעה בעיקר למשאבת מזומנים.

IPM התמודדה עם התנגדות עזה מצד יישובי הסביבה להקמת התחנה. עד שהקמת התחנה אושרה בידי מוסדות התכנון, החמיצה החברה אבני הדרך שבהן היא מחויבת ברישיון ייצור החשמל שקיבלה, ורשות החשמל חילטה כ–3 מיליון שקל מהערבויות שהפקידו בעליה.

רשות החשמל חידשה השנה את הרישיון של התחנה בפעם השלישית, אך שר האנרגיה הנוכחי, סילבן שלום, נמנע מלחתום עליו. זאת, כשבינתיים שורף המיזם מיליוני שקלים בגין הוצאות שוטפות.

באחרונה פורסם ב–
TheMarker כי נניקשווילי מחפש אחר שותף חדש לדרך ואף ניהל מגעים למכירת 20%–30% ממניותיו בפרויקט עם איל ההון הגיאורגי מיכאל מירלשווילי. זאת, על רקע סימני שאלה גדולים על עתידו.

בינתיים פנה מטה המאבק של התושבים אל השב"כ בבקשה להתערבותו. "מעולם לא נבחנה השאלה מיהו היזם שבידיו מפקידה ישראל הקמתה של תחנת כוח, מה אנו יודעים עליו, על ניסיונו, על הידע שיש לו ועל יכולותיו הכלכליות", טענו התושבים.

קידוח שמן מול חופי אשדודצילום: אלבטרוס/דובי טל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker