עובדי קווים משבשים את פעילות האוטובוסים: "סחבת במו"מ עם ההנהלה"

הנהלת קווים: הנהגים מקבלים את שכר הבסיס שהוא מבין הגבוהים בתחבורה הציבורית בישראל, כאשר תנאי ההעסקה בחברה הם על פי החוק

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

ועד הנהגים בחברת האוטובוסים קווים, המאוגד בארגון כוח לעובדים, משבש הבוקר את פעילות האוטובוסים הסדירה. ועד העובדים חזק במיוחד באשכול הפעילות רמלה-לוד, ושם צפויים עיקר השיבושים. בכוח לעובדים טוענים כי העובדים סבלו לאחרונה מאיומים נוכח ההתארגנות שלהם.

לטענת העובדים, הם מוחים על סחבת במשא ומתן על העלאת שכרם ועל שעות העבודה ארוכות (13 שעות בממוצע ביום, לטענתם). עוד נטען כי יום העבודה מפוצל, ללא תמורה, והם לא זוכים לפנסיה מספקת. לפני כשבועיים ערכו הנהגים עיצומים אחרים, בהם לא גבו כסף ממקצת הנוסעים, אך הפעם הנוסעים ירגישו פגיעה מהותית בפעילות האוטובוסים. לטענת הנהגים, חברת קווים איימה על נהגי החברה בתביעות אישיות. "אמנם מדובר בסכסוך עבודה קיבוצי ועל כן אין ערך בתביעה אישית, אך ציבור הנהגים חש מאוים", אומר ערן חולתא, המלווה את הוועד מטעם כוח לעובדים. על כן, נטען, הוועד נאלץ לעבור לשביתה הפוגעת הנוסעים. לפי הודעה שפרסם הוועד "על מנת להמשיך ולצמצם ככל הניתן את הפגיעה בנוסעים נמנעו מהפעלת שביתה יומית תוך הקפדה שלא לגלוש לערב החג".

מחר צפויים הנהגים להפגין מול משרדי חברת מאיר של יעקב שחר, המחזיקה ב-35% ממניות קווים. שחר הוא הבעלים של מועדון הכדורגל מכבי חיפה, ובהפגנה ינסו הנהגים להגיע גם למדור הספורט. "אנו קוראים מדי יום על רכישות אטרקטיביות למכבי חיפה, ובה בעת נטען כי אין לחברה יכולת להוסיף ולו שקל אחד לשעת עבודה", אומרים בוועד הנהגים", רק עלותו של שוער הרכש החדש שקולה למשכורתן של 45  נהגים. ביום שני נזכיר לשחר מי מפרנס באמת את התקציב המנופח של קבוצת המחמד שלו".

מקווים נמסר בתגובה כי "החברה מוחה על כך שבו בזמן שמתנהל משא ומתן הנערך בתום לב מצד הנהלת החברה, בוחר קומץ של נהגים מאשכול אזורי בודד, שלא נבחר על ידי עובדי החברה ואינו זוכה לתמיכת כלל נהגי החברה,  לנקוט בפעולות מיותרות, חד צדדיות ובריוניות של השבתת שירות חיוני במדינת ישראל. וזאת, בשעות שיא הביקוש של יום ראשון בבוקר ובסמוך לחג השבועות. נהגי קווים מקבלים את שכר הבסיס שהוא מבין הגבוהים בתחבורה הציבורית בישראל כאשר תנאי ההעסקה בחברה הם על פי החוק. החברה דוחה מכל וכל את ניסיון הוועד לצייר מצג שווא כאילו  אין המצב הוא כזה וזו הסיבה לפעולות שננקטות על ידו. יצויין כי בשנים האחרונות התנהלו מספרי משאים ומתנים על הסדרים קיבוציים בתחבורה הציבורית  בישראל, אף לא אחד מהם נוהל על חשבון ציבור על ידי השבתה של השירות החיוני, ועוד בשעות שיא הביקוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker