דניאל שמיל
דניאל שמיל

בשבוע שעבר נחנך מחלף דרור בשרון בטקס חגיגי בנוכחות שר התחבורה ישראל כ"ץ. המחלף מחבר את כביש 4 עם כביש 553 ועלות בנייתו היתה 320 מיליון שקל. הוא נועד להקל על עומסי התנועה הכבדים באזור. אולם עוד לפני הפתיחה לקהל הרחב, כמה ימים לאחר הסערה הגדולה, נוצרו בכביש "גלים" שהסבו נזק רב למחלף. הפרויקט תוכנן ובוצע בידי חברת רמט, עבור החברה הממשלתית נתיבי ישראל.

גורם המקורב לפרויקט הסביר היום כי בניית המחלף למעשה טרם הסתיימה. במרבית המקרים פותחים מחלף או כביש מיד כאשר הוא בטוח דיו לתנועה, ועוד לפני שמסתיימות עבודות ההגנה מפגעי מזג האוויר, שמתקיימות במקביל, זאת כדי לנצל את הכביש שנסלל במהירות האפשרית.

אלא שכמויות הגשמים בסוף השבוע היו רבות מהמצופה, והמחלף ניזוק בצורה קשה. כעת מתחילים לאמוד את הנזקים, ולבדוק כמה זמן ייקח לתקן אותם. מנתיבי ישראל נמסר: "מזג האוויר הסוער ואיתו הרוח, השלג וכמות המשקעים הקיצונית גרמו, מטבע הדברים, לנזקים לתשתיות. באזור השרון בו ממוקם המחלף ירדו במהלך שלושה ימים בלבד כמות משקעים ממוצעת של חודש שלם. כתוצאה מכך, נגרם נזק לכביש 553 שבמחלף דרור, שבנייתו טרם הושלמה.  

"חשוב להדגיש כי פתיחת מחלף או כביש מתאפשרת לאחר שכל מתקני הבטיחות פועלים בצורה תקינה ומלאה, גם אם לא הושלמו כל העבודות הסביבתיות. זאת כדי לאפשר לציבור ליהנות מהתשתית החדשה. במקרה זה, השילוב של אי השלמת העבודות הסביבתיות ומזג האוויר הקיצוני גרמו לנזק".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker