עוד לפני הסערה: יחידת ייצור בחדרה הושבתה - חברת החשמל לא דיווחה

תקלה זו מתווספת לתקלה חמורה יותר שאירעה לפני חודש וחצי בתחנת הכוח הפחמית רוטנברג באשקלון, שגרעה 570 מגה־ואט מכושר הייצור של חברת החשמל

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

לכאורה, כושר הייצור של חברת החשמל - כ–13 אלף מגה־ואט - היה אמור לתת מענה לביקושים שנרשמו עד כה לחשמל. אלא שהחברה, כך התברר אתמול, ספגה לפני כמה שבועות פגיעה קשה באחת מיחידות הייצור הפחמיות בתחנת הכוח אורות רבין שבחדרה - פגיעה שעליה לא דיווחה.

ככל הידוע, היתה תקלה במנגנון ה-speed–over, שנועד לווסת את מהירות סיבובי המנוע בטורבינה. כתוצאה מהתקלה מנגנון ההגנה לא עבד, סיבובי המנוע בטורבינה לא רוסנו וזו נפגעה באופן קשה, שיחייב את השבתתה למשך חודשיים לפחות ויגרע 350 מגה־ואט מכושר הייצור הנתון של החברה, לצד נזק כספי כבד.

תקלה זו מתווספת לתקלה חמורה יותר שאירעה לפני חודש וחצי בתחנת הכוח הפחמית רוטנברג באשקלון, שגרעה 570 מגה־ואט מכושר הייצור של חברת החשמל. בתקלה זו נשרף רוטור של גנרטור, והסב לחברה נזק של עשרות מיליוני שקלים, תוך חשש להשבתת הטורבינה לחצי שנה. בעקבות תקלה זו סיים מנהל תחנת רוטנברג את דרכו בחברה.

תחנת הכוח בחדרהצילום: דודו בכר

שתי התקלות החמורות מתווספות לתקלה הקשה שאירעה בתחילת השנה בגזר. לטענת גורמים במשק החשמל, התקלות נובעות מהקיצוצים הנמשכים של חברת חשמל בתקציבי תחזוקת התחנות המיושנות, אשר מגבירים את הסיכונים לכשלים טכניים בהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker