ענף התחבורה נערך לסופה: רכבת ישראל תתגבר כוח אדם

שרד התחבורה, האחראי גם על השירות המטאורולוגי, יפעיל חדר מצב מיוחד בשירות כדי לעקוב אחרי נזקי מזג האוויר ■ במידת הצורך, ייסגרו כבישים, מסילות ואף נמלי הים והאוויר

דניאל שמיל

לקראת הסופה שמתחילה מחר נערכים גופי התחבורה השונים לשיבושים בפעולתם, ולנזקי מזג האוויר. משרד התחבורה, האחראי גם על השירות המטאורולוגי, יפעיל חדר מצב מיוחד בשירות כדי לעקוב אחרי נזקי מזג האוויר. במידת הצורך, ייסגרו כבישים, מסילות ואף נמלי הים והאוויר.

ברכבת הוחלט על תגבור מנהלי התחנות והדיילים, מתוך ציפייה לגידול בביקושים בשל חסימות כבישים. רכבות יועמדו בכוננות, ולאורך המסילות יהיו צוותי כוננות של משאבות מים וטרקטורים לפינוי נפגעים.

עוד מתכננת החברה להפעיל קרוניות תחזוקה במסילות מועדות לפורענות, שיפנו שלג, סלעים ועצים שייפלו על המסילה. אם יירד שלג בירושלים, הרכבת נערכת להגדיל את מספר הרכבות המגיעות לעיר, כדי לאפשר גישה לעיר כאשר הכבישים חסומים. מהרכבת נמסר כי אם מזג האוויר הסוער יפגע בתנאי הראות של נהגי הקטרים, תוטל הגבלת מהירות על הרכבות, ולכן עלולים להיות עיכובים בלוחות הזמנים.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים פירסמה כללים לנהיגה בחורף, שעיקרם נהיגה זהירה והדלקת אורות, שמירה על מהירות איטית, ומתן זכות קדימה להולכי רגל. להולכי הרגל עצמם ממליצה הרשות ללבוש בגדים בהירים, ולרוכבי אופניים להימנע מרכיבה בימי הסופה.

גם בנמלים נערכים לסופה: החל מהלילה, ייסגר רציף הכרמל והרציף המזרחי בנמל חיפה. לרציפים האחרים ייכנסו אוניות בהתאם להחלטות הנתבים, ובהתאם למזג האוויר. בנמל אשדוד לא הוחלט לסגור מראש רציפים כלשהם, אך ייתכן שבשל הגלים הגבוהים תימנע כניסה של אוניות לכמה מחלקי הנמל.

הצפה בנתיבי איילון בתל אביבצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker