ההסתדרות תבקש מבית הדין להשבית את הנמלים כבר בשבוע הבא

בהסתדרות טוענים כי לא חלה התקדמות בפגישה שנערכה אתמול בין הצדדים: "מקווים שעד לדיון יתנהל מו"מ רציני ובתום לב עם המדינה"

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראשי ההסתדרות נפגשו הבוקר (ד') עם ועדי הנמלים, והחליטו לפנות לבית הדין בבקשה לאפשר שביתה כבר בשבוע הבא. אתמול (ג'), נפגשו יו"ר ההסתדרות, עופר עיני ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, עם שר התחבורה, ישראל כ"ץ, וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, וסיכמו להקים שני צוותי עבודה שיסייעו למשא ומתן.

הראשון, בראשות מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי, יבחן את ההעמקה והחידוש של הנמלים הקיימים, והשני, בראשות קובי אמסלם, הממונה על השכר באוצר, יבחן את תנאי השכר של העובדים בנמלים ויבדוק אם ניתן למנוע משכרם להיפגע עם הקמתם של נמלים חדשים. הפנייה לבית הדין מקציבה זמן לעבודת שני הצוותים, ומאלצת את הממשלה לפעול במהירות.

מההסתדרות נמסר כי "הארגון מקווה שעד לדיון יתנהל מו״מ רציני ובתום לב מלא עם המדינה".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

דעה // רני רהב מאבד שליטה

פרטנר מחליפה יו"ר: אדם צ'זנוף מונה במקום שלמה רודב

ההודעה משקפת גם את ההבדל בתחושות של הצדדים - במשרד התחבורה מרגישים כי היתה התקדמות במשא ומתן, אך מדגישים כי הדיונים הם לא על הקמת נמלים חדשים, אלא על שדרוג הקיימים, בעוד ההסתדרות מסרה כי לא היתה התקדמות בפגישה כלל. ועדי העובדים לא נכחו בפגישה שנערכה אתמול.

נראה כי שני הצדדים מסכימים על הצורך בהעמקה וחידוש של הנמלים הקיימים בחיפה ובאשדוד, אבל העובדים דורשים גם "רשת ביטחון", כספים שיועברו אליהם כדי להבטיח שהכנסתם לא תיפגע בעקבות הפעלת שני נמלים חדשים ומתחרים.

בשבועות האחרונים, נשמע שר התחבורה פסימי ביחס לאפשרות לפתור את המשבר ללא שביתה. "יש בשבוע הבא סיכוי גדול לשביתה, ואני סקפטי בקשר לאפשרות למנוע אותה", אמר רק לפני שבוע. עם זאת, נראה שדווקא ההסתדרות לא היתה מעוניינת להפעיל את הצעד החריף ביותר שברשותה כבר בהתחלה, ולאבד תמיכה ציבורית במאבק העובדים.

עופר עיניצילום: מוטי מילרוד

הכוונה להקים שני נמלים חדשים ופרטיים, סמוך לנמלים הקיימים באשדוד ובחיפה, מעוררת בקרב העובדים חשש כי משכורתם תיפגע. ל-60% מהשכר בנמלים אחראיות פרמיות על הספקי עבודה גבוהים. נמלים חדשים, עם ציוד מתוחכם, יפגעו בתנועת האוניות לנמלים הותיקים ובמשכורתם של העובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker