הצעת חוק בעקבות בג"ץ: לחייב את יצוא הגז באישור ועדת הכספים

ריבלין, מגיש הצעת החוק: "שופטי בג"ץ העירו שלא ברור מה מונע מהכנסת לחוקק חוק המחייב את אישור הכנסת בהחלטות הנוגעות לחלוקת הגז הטבעי - אז שמעתי בעצתו"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הממשלה תחויב להביא לאישור הכנסת כל החלטה על שיעור חלוקת הגז הטבעי בין התצרוכת המקומית ליצוא - כך קובעת הצעת חוק שהגיש ח"כ ראובן ריבלין ‏(הליכוד‏). ריבלין נמנה עם קבוצת העותרים לבג"ץ, בראשות יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ’ ‏(העבודה‏), שדרשה לחייב את הממשלה להגיש את החלטתה בעניין יצוא הגז בחקיקה לאישור הכנסת.

בשבוע שעבר דחה בג"ץ את העתירה. ריבלין אמר כי "במהלך הדיונים בעתירה, העירו השופטים שלא ברור מה מונע מהכנסת לחוקק חוק המחייב את אישור הכנסת בהחלטות הנוגעות לחלוקת הגז הטבעי. שמעתי את העצה שנתן בג"ץ לכנסת, והגשתי הצעת חוק שמחייבת את פיקוח הכנסת על פעולות הממשלה, בסוגיות כמו יצוא הגז, שהן בעלות השלכות דוריות. זו אינה זכותה של הכנסת אלא חובתה".

ריבלין הוסיף כי "הצעת החוק תעמיד אתגר לפני הממשלה, ותאפשר לה לאמץ את הצעת בג"ץ, ולעגן בחקיקה את חובת הפיקוח של הכנסת בעניין זה". בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "מוצע לקבוע כי החלטות בנוגע לשיעור תצרוכת ישראל, וביניהן קביעת שיעור אספקת הגז הטבעי, ייעשו רק לאחר אישור של ועדת הכספים של הכנסת".

ח"כ ראובן ריבליןצילום: מיכל פתאל

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker