הנהלת נמל אשדוד: העובדים נוקטים בעיצומים חריפים; חסן: "מצידי שהנמל יפסיד"

שני הוועדים המרכזיים בנמל אשדוד נוקטים מהבוקר ב"שיבושי עבודה חמורים", כהגדרת הנהלת הנמל ■ העיצומים ננקטים למרות שלא הוכרז סכסוך עבודה

דניאל שמיל
דניאל שמיל

מאבק עובדי הנמלים עולה מדרגה. מהבוקר נוקטים שני הוועדים המרכזיים בנמל אשדוד - ועד עובדי תפעול ו-ועד ציוד מכני כבד במה שמוגדר בידי ההנהלה כ"שיבושי עבודה חמורים". העיצומים ננקטים למרות שלא הוכרז סכסוך עבודה. בין היתר, העובדים לא מסדרים את המכוניות החדשות הנפרקות מאניות, וכך נוצר עומס בשטח עגינת האניות ויהיה קשה לפרוק אניות נוספות בקרוב. הוועד גם מסרב לשבץ עובדים מנוסים בפריקת מכוניות, ואם ההנהלה תתעקש יתבקשו כל העובדים לחדול לעבוד שעות נוספות - וכך תיפגע פעילות הנמל באופן קשה.

בפנייה ליו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, כותבת הנהלת הנמל כי יבוא מכוניות הן מקור הכנסה משמעותי לחברה, והעיצומים גורמים נזקים כבדים. יש גם חשש כי יבואני המכוניות יעברו לנמל המתחרה, בחיפה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

אפקט "כלבוטק": "ירידה במכירות זוגלובק"

מחירי הדירות גבוהים מדי? הפתרון היצירתי שלא חשבתם עליו

נמל אשדודצילום: אילייה מלניקוב

בנוסף, העובדים מקפיאים את השתתפותם בוועדות המכרזים הקרובות לאיוש משרות סווארים, בתגובה למכתב של ראש רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, על איסור העסקת עובדים להם יש קרוב משפחה בנמל. כמו כן, עובדים לא מתייצבים לקורס מפעילי גוררים.

בפגישה שנערכה בין מנהלים בחברת הנמל ובין מזכירי הוועדים באשדוד - אלון חסן ואבינעם שושן, בה הוצגה היערכות הנמל לתחרות, נציגי העובדים סירבו לשתף פעולה. חסן צוטט כאומר "לא תקבלו שיתוף פעולה. רווחיות הנמל לא מעניינת אותי. מצידי שהנמל יפסיד, כל זאת עד שההנהלה תלך הביתה".

עם זאת, הסיבות המוצהרות לעיצומים אינן רק הכוונה להקים נמלים חדשים, לה מתנגדים העובדים, אלא שורה של בעיות קטנות. בין הבעיות - המכתב של יוגב, וכן דרישה של אחד מראשי הוועדים להעביר עובד מתפקידו כמפעיל מנוף לתפקיד בתחום פריקת המכוניות, לה מתנגדת ההנהלה.

המכתב מסתכם בהצהרה כי אם ההסתדרות לא תפעיל את מרותה הארגונית, ותשיב את העובדים לעבודה סדירה, תפנה הנהלת הנמל לבית הדין לעבודה כבר ביממה הקרובה. בנוסף, ההנהלה תבהיר לעובדים כי שכרם ייפגע כיוון שהם לא עובדים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker