הרפורמה בנמלים: משרד התחבורה קיים כנס למכרזים

עובדי הנמלים נערכים לדיון בבית הדין הארצי שעשוי לאפשר להם לשבש את העבודה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעוד ועדי הנמלים מאיימים בשביתה, משרד התחבורה קיים אתמול, לאחר כמה דחיות, את כנס החברות המבקשות להשתתף בהקמת נמלים החדשים בחיפה ובאשדוד, בהשתתפות חמישים נציגים של חברות ישראליות וזרות שמשתתפות במכרז.

בין המשתתפים נמנו אנשי מקצוע משבע חברות שעברו את המיון המוקדם למכרזי הנמלים. בהם אשטרום, שפיר סולל בונה, שישתפו פעולה עם חברות הזרות ובהן Bau–Mobious הגרמנית, Condote de Agua האיטלקית, Cyes מספרד, הולנד טרמינל ו–China Harbour הסינית, שניגשה ללא שותפים ישראליים.

הסיור כלל כנס מקצועי שבמסגרתו הוצג מידע מקיף על הפרויקטים. כמו כן, התקיימה הפלגה באתרי ההקמה של הנמלים.

במקביל, נערכים עובדי הנמלים להמשך הקרב משפטי מול המדינה. היום ייערך דיון קריטי בבית הדין לעבודה, שינהל סגן נשיאת בית הדין, השופט יגאל פליטמן. כ–500 עובדים מנמלי אשדוד וחיפה מתכננים להגיע לירושלים, להפגנת כוח מול בית הדין. אחרי חודש של משא ומתן בין המדינה לעובדים ולהסתדרות, שלא נשא פירות, פליטמן עשוי לאפשר לעובדים לשבש את העבודה, כדי למחות על המכרזים להקמת נמלים חדשים. העובדים חוששים כי נמלים חדשים ופרטיים יפחיתו את השימוש בנמלים הקיימים, וכך שכרם, המבוסס על פרמיות הספק, ייפגע מהותית.

עובדי נמל חיפה בדיון הקודם בבית הדין הארציצילום: אמיל סלמן

העובדים העלו דרישות מרחיקות לכת, כמו השקעה של 8 מיליארד שקל בהעמקת הנמלים הקיימים ומענקים כספיים נוספים לעובדים. היועץ של ועדי הנמלים, פרופ' אביה ספיבק,דרש לקבל את מכרזי הנמלים החדשים, כדי שיוכל לערוך ניתוח כלכלי שלהם ולבחון את כדאיותם הכלכלית.

שר התחבורה ישראל כ"ץ הכריז אתמול כי "ההליכים המכרזיים להקמת הנמלים החדשים יימשכו במלוא המרץ, במטרה לעודד תחרות שתיטיב עם הציבור כולו. לא נאפשר לוועדים מיליטנטים לנצל את הכוח שבידיהם ולקבל זכויות יתר על חשבון הציבור".

המכרזים נועדו להקמה של שני נמלים מים עמוקים, בחיפה ובאשדוד, שיפעלו בבעלות פרטית. עלות ההקמה שלהם מוערכת ב–2.2 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker