מטרונית גם לסטודנטים: קו נוסף מתוכנן על רכס הכרמל

מטרוניות שיפעלו בקו זה יישארו על הכרמל ולא יירדו לעיר התחתית, אך האוניברסיטה תקושר לעיר התחתית בעזרת רכבל חדש

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים21
דניאל שמיל

עם , מערכת האוטובוסים רבי-הקיבולת בחיפה ובקריות, התלוננו תושבים רבים על כך שכלי התחבורה החדש לא יוכל לשרת את תושבי השכונות שעל הכרמל, ונועד בפועל לתושבי הקריות.

אולם, ביפה נוף ובמשרד התחבורה מתכננים קו מטרונית נוסף, שיכונה "קו הרכס", ויקשר בין אוניברסיטת חיפה למרכז הכרמל דרך ציר מוריה. המטרוניות שיפעלו בקו זה יישארו על הכרמל ולא יירדו לעיר התחתית, אך האוניברסיטה תקושר לעיר התחתית בעזרת רכבל חדש, ומרכז הכרמל כבר מקושר למורדות ההר באמצעות הכרמלית.

כך נוצרת מעין טבעת היקפית של כלי תחבורה ציבורית מהירים בתוך חיפה. המטרונית לא יכולה לטפס את הכרמל בשל שתי בעיות טכניות - המנועים שלה לא חזקים מספיק כדי לזנק בעלייה התלולה, והרחובות באזור צרים מדי, ולא ניתן לבנות בהם מסלולי תחבורה ציבורית מבלי לפגוע קשות בתנועה.

המטרונית בחיפה. לא יכולה לטפס את הכרמלצילום: חברת יפה נוף

בעבר, נשקלו כמה רעיונות כדי שמטרוניות יוכלו לפעול גם במעלה ההר, ונשקל לרכוש כלי רכב חזקים יותר, ואף לכרות מנהרה בהר, אך לעת עתה רעיונות אלה נזנחו. בעתיד הקרוב מתוכנן להאריך את קו מספר 1 של המטרונית לעכו בצפון ולטירת הכרמל בדרום. הדבר יוכל להתבצע כבר בשנה הבאה.

עד סוף 2013 יסתיים גם התכנון הראשוני של ציר הרכס, והוא יוגש למשרד התחבורה יחד עם הערכת תקציב, וכך תיקבע מסגרת זמנים לפרויקט. בינתיים, נוסעים רבים בחיפה מתלוננים על צפיפות רבה בקווי המטרונית, שנובעת מכך שרבים מנסים את נסיעת החינם בכלי התחבורה החדש.

במשרד התחבורה אישרו כי מתוכנן קו נוסף, והוסיפו כי מדובר בתוכניות ראשונות וכי "הפרויקט טרם תוקצב ולכן לא ניתן לקבוע מועד לסיומו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker