בשרון פועלים קווים חדשים - אך הנוסעים לא יודעים על קיומם

ביולי החלה חברת קווים להפעיל את התחבורה הציבורית באשכול חדרה־נתניה‏, אך חודש אחרי תחילת הפעילות, אוטובוסים רבים נוסעים ריקים, ודבר קיומם של הקווים החדשים לא פורסם

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

בזמן שבגוש דן מכריזים על פרויקטים אך מותירים את האוטובוסים בחניון, בשרון מפעילים קווים חדשים - אך הפרסום הוא זה שלוקה בחסר. ביולי החלה חברת קווים להפעיל את התחבורה הציבורית באזור השרון ‏(אשכול חדרה־נתניה‏), אך חודש אחרי תחילת הפעילות, אוטובוסים רבים נוסעים ריקים, ודבר קיומם של הקווים החדשים לא פורסם. בתחנות האוטובוסים אין שילוט המציג את מסלולי הקווים החדשים ותדירותם.

אחרי שנוסעים באזור התלוננו על כך בפני עמותת תחבורה היום ומחר, שיגרה זו מכתב למנכ”ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, ובו נכתב כי “נכון לאתמול והיום קווי האוטובוס החדשים נסעו ריקים ואנו צופים שמצב זה יישנה ללא כל שילוט המודיע על עצם קיומם". בתגובה, כתבה לעמותה יועצת מנכ”ל משרד התחבורה כי “הפעילות המשמעותית באשכול זה צפויה להתחיל בנובמבר בנתניה, ובינואר־פברואר בחדרה. בצמוד מתוכנן קמפיין הסברה משמעותי שעיקרו העברת מידע על פעילות הקווים החדשים”. נראה אם כך, שמבחינת המשרד, אין בעיה שהאוטובוסים ייסעו ריקים.

קווים זכתה במכרז בנובמבר, והחלה להפעיל ביולי שישה קווים באום אל פאחם ובסביבתה. באוגוסט החלו לפעול גם קווים בבנימינה, זכרון יעקב, באקה־ג’ת ופורידיס. כמו כן, קווים חדשים החלו לפעול בין נתניה וחדרה ליישובים באזור. ההפעלה של קווים נוספים בחדרה ונתניה אכן מתוכננת לסוף השנה, ולתחילת 2014.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי “פרסום אודות שירותי קווי האוטובוסים באזור צפון השרון הוא באחריות חברת קווים. קמפיין המיידע את הציבור על הקווים החדשים צפוי לעלות בתקשורת בימים הקרובים”.

מקווים נמסר בתגובה כי "מועד הפעלת אשכול נתניה־חדרה היה נובמבר 2013. ביוני פנה משרד התחבורה אל החברה בבקשה להקדים את המועד ליולי. למרות זמן ההיערכות הקצר ואף שעד למספר ימים לפני מועד ההפעלה החדש לא התגבשה על ידי משרד התחבורה רשימת הקווים המלאה שמתבקשת החברה להפעיל, עמדה קווים ביעד ההפעלה החדש במועד, ומידע אודות הקווים החדשים פורסם סמוך לתחילת ההפעלה ובמהלכה".

אוטובוס של קוויםצילום: אריאל שליט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker