מנכ"ל נמל חיפה, מנדי זלצמן, נחקר במשטרה בחשד להטיית מכרז

חוקרי מפלג ההונאה פשטו על משרדי הנמל וגבו עדויות מבכיריו ■ לפני כחודש וחצי טען סמנכ"ל לשעבר בכתבה בערוץ 2 כי המנכ"ל הורה לו להטות מכרז למינוי מחסנאי ■ חברת נמל חיפה: "סומכים את ידינו על המשטרה כי תגיע לחקר האמת"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

מנכ"ל חברת נמל חיפה, מנדי זלצמן, נחקר בשבוע שעבר במשטרה בחשד למעורבות בהטיה לכאורה של מכרז למינוי מחסנאי בנמל. זלצמן זומן לחקירה במפלג ההונאה של מחוז חוף, לאחר שחוקרי המשטרה גבו בשבועות האחרונים את עדויותיהם של בכירים נוספים בחברת הנמל הממשלתית. במקביל, פשטו חוקרי המשטרה על משרדי הנמל ותפסו מסמכים הנוגעים להליך המכרז. זלצמן עצמו שוחרר לביתו בתום החקירה, ונאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים אחרים בפרשה.

ככל הידוע, מתמקדת החקירה במכרז שניהל הנמל לפני כשנתיים לתפקיד מחסנאי. בכתבה שפורסמה לפני חודש וחצי בערוץ 2 תועד סמנכ"ל משאבי אנוש לשעבר בנמל, תמיר נוימן, כשהוא טוען כי זלצמן פנה אליו עם תחילת הליך המכרז כדי להצביע על מועמד מועדף מטעמו לתפקיד - היות שזה מקורב לכאורה לגורמים בוועד העובדים. לדבריו, זלצמן יצר אתו קשר בשנית לפני תום המכרז, כדי לאזכר שהמועמד המסוים הוא שנדרש לכאורה בבחירה.

כתבות נוספות באתר TheMarker

מיזוג כור-דסק"ש יוצא לדרך: דסק"ש תרכוש את מניות הציבור תמורת כ-1.1 מיליארד שקל

מיתוס החדשנות: מי באמת אחראי להמצאות הגדולות?

מנדי זלצמןצילום: עופר וקנין

בכתבה נטען כי ציוניו של המועמד המועדף היו נחותים יחסית לזה של מתמודד אחר - ולכן העניקו חברי ועדת האיתור ציון גבוה וחריג למועמד של זלצמן בסעיף ההתרשמות האישית, ואילו את המועמד המוביל זיכו בציון מינימלי, ובכך היטו לכאורה את התוצאות המקצועיות של המכרז. בשבועות האחרונים זומנו חברי ועדת האיתור לתשאול במשטרה, בעוד שהחוקרים תופסים את הפרוטוקולים של ועדת המכרזים ותלושי שכר.

בנמל חיפה הכחישו נחרצות את טענותיו של נוימן - ואף הגישו נגדו באחרונה תביעת פיצויים בסך 340 אלף שקל. זאת, בגין הפרת חובת אמונים והגינות, הוצאת לשון הרע ועוגמת נפש. הנמל טוען, באמצעות משרד עוה"ד נ. פינברג ושות', כי הכתבה העלתה כלפיו טענות שקריות בהתבסס על מסמכים חסויים המלווים בפרשנות מעוותת. מחברת נמל חיפה נמסר אתמול כי הם "סומכים ידיהם על המשטרה כי תגיע לחקר האמת".

זלצמן מכהן בתפקידו חמש שנים. הוא כיהן כמנהל נמל חיפה עד ליישום הרפורמה בנמלים ב-2005, והפסיד אז במכרז לתפקיד מנכ"ל חברת הנמל על רקע התנגדות התנועה לאיכות השלטון למועמדותו, בטענות ‏(שהוכחשו‏) כי במהלך כהונתו בתפקיד סבל נמל חיפה מאי־סדרים מנהלתיים ומפגיעה בטוהר המידות.

במהלך ביקור שקיימה בשבוע שעבר בנמל ועדת הכלכלה של הכנסת, הביע זלצמן הסתייגות מכוונת הממשלה להקים נמלים פרטיים שיתחרו בנמלים הממשלתיים. לדבריו, הנמל מתקשה להציג רווח תפעולי, היות שהוצאות השכר בחברה הן יותר מ-65% מהכנסותיו. "כדי לשמר את אותה תחרות צריך גמישות ניהולית, וחייבים את אותה תשתית כדי לתת מענה לאותן אוניות", אמר זלצמן. "עד שהנמלים לא ייסגרו וייפתחו מחדש, אי אפשר יהיה להגיע לרווח תפעולי והם לא יוכלו להתחרות בנמלים החדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker