לקוחות בטר פלייס מאיימים: אם לא נרכוש את החברה, נגיש תביעת חוב

חלק מהמציעים מבקשים לקנות רק את הרכוש של בטר פלייס, ובכלל זה ציוד חשמלי ומחשבים

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

העמותה לקידום תחבורה חשמלית, המאגדת כ–200 מהלקוחות הפרטיים של בטר פלייס, הגישה הצעה לרכוש את הפעילות של בטר פלייס, וציינה כי אם הצעה לא תתקבל היא עשויה להגיש תביעה נגד מפרקי בטר פלייס, בשל חוב של 50 מיליון שקל. ההצעה הוגשה לקראת דיון בנושא שיתקיים ביום חמישי.

העמותה הגישה את ההצעה יחד עם חברת ערבה פאוור, ומתחייבת להפעיל כמחצית מתחנות ההחלפה, כ–18 תחנות, את רשת עמודי הטעינה ואף להעסיק כ–40 עובדים בחברה ‏(בעלות של 20 מיליון שקל בשנה‏). ואולם הסכום שהציעו לרכישת החברה הוא נמוך, ככל הנראה, ולכן הם מוסיפים לו איום מרומז - אם לא נהיה בעלים, נהפוך לנושים.

עם פירוקה של בטר פלייס בסוף מאי, החליטה העמותה שלא להגיש תביעת כספיות כלשהן, על אף החשש שהשירות שאותו הם מקבלים ייפגע, והירידה בערך המכוניות שקנו כמשומשות. כעת הם מבהירים שם כי אם החברה לא תמשיך לפעול, ועמדות החלפת הסוללות לא יופעלו, הם יתבעו בסכום של כ–50 מיליון שקל.

ביום חמישי יתקיים בבית המשפט המחוזי בלוד דיון שבו יוצגו כל ההצעות לרכישת בטר פלייס או נכסיה. חלק מהמציעים מבקשים לקנות רק את הרכוש של בטר פלייס, ובכלל זה ציוד חשמלי ומחשבים. אחרים מבקשים לספק שירותים, בעיקר באמצעות עמדות הטעינה בלבד, ללא החלפת סוללות מהירה. לטענת העמותה, הם היחידים שמבקשים להמשיך ולהפעיל את התשתית באופן כמעט מלא.

צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker