שביתה?

הערב: עיני יודיע על צעדי המחאה נגד הרפורמה בנמלים

מנכ”ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי: "בנמל חיפה יש עיכובים עקב בעיות מול העובדים. אנו צופים שיבושים במהלך התקופה הקרובה" ■ שבע חברות עברו את שלב המיון המוקדם במכרזים להקמת הנמלים, ואחת נפסלה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

יו"ר הסתדרות העובדים, עופר עיני, יכריז היום על צעדי המחאה שינקטו ועדי העובדים בנמלי הים וההסתדרות, בתגובה לפרסום המכרזים הממשלתיים להקמת שני הנמלים הפרטיים בחיפה ובאשדוד.

הערב יכנס עיני מסיבת עיתונאים בבית ההסתדרות. זאת, לאחר ששמר על שתיקה ביומיים שחלפו מאז הפרסום, והורה לוועדי העובדים בנמלים שלא להגיב על המהלך. מסיבת העיתונאים נקבעה ל–19:45 - בדיוק לפני פתיחת מהדורות החדשות בטלוויזיה.

כתבות נוספות ב-TheMarker

מדוע נוחי דנקנר חייב להמשיך לרקוד

עופר עיניצילום: דניאל בר און

סיפור הצלחה מודרני: 70 ק"מ מתל אביב

על היציאה לרפורמה המחודשת בנמלי הים הכריזו ביום רביעי רשמית ראש הממשלה, שר התחבורה ושר האוצר. באותה שעה נועד עיני עם שני ראשי הוועדים של הנמלים: מאיר תורג’מן ‏(חיפה‏) ואבינועם שושן ‏(אשדוד‏) - לפגישה ממושכת בת שלוש שעות וחצי, שבה סיכמו על המשך צעדיהם.

בתוך כך, מנכ”ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, אמר אתמול כי בשבועות האחרונים סבל נמל חיפה מ”עיכובים משמעותיים” כלשונו, עקב בעיות עם העובדים. “אין שבוע שאנחנו לא נדרשים להתעסק ביחסי העבודה בנמלים”, אמר יצחקי באירוע “שבתרבות” שנערך בבאר שבע. “נמל הוא שער כלכלי, יש בו הרבה מאוד כסף, הרבה מאוד עוצמה, וברגע שיש קבוצה בלעדית - אז מוקדי הכוח בידיה, והיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה”, הוסיף.

לשאלה מדוע משרד התחבורה לא פיקח על הנעשה השיב יצחקי: “זאת בהחלט חולשה. כולנו לא נקיים מאחריות, אני לא מתבייש להגיד את זה. בהחלט קורה שקבוצה מסוימת קמה בבוקר ומחליטה לפי מצב הרוח אם כן בא לה לעבוד או לא, ואם כן תנקוט בשביתה איטלקית או לא. זו חולשה של שנים מצד הממשל, אבל אנחנו רואים עכשיו שינוי משמעותי בנחישות וביכולת של הממשלה לקבל החלטה ולבצע”.

באשר לבאות, אישר יצחקי: “אנחנו אכן צופים שיבושים במהלך התקופה הקרובה, הנושא הזה נלקח בחשבון על ידי דרג השרים. יש מספר נמלים חלופיים ואפשרויות העברה, ואנחנו נערכים לכך”. עם זאת, העיר יצחקי כי “אנחנו בטוחים שההידברות עם העובדים תוביל לתוצאות ובמהרה נצליח להעלות על פסים סדירים”.

בנוסף, יצחקי גילה כי שבע מתוך שמונה הקבוצות שניגשו לשלב המיון המוקדם ‏(.P.Q‏) במכרזים הקבלניים להקמת הנמלים החדשים בחיפה ובאשדוד - עברו אותו בהצלחה, בעוד שקבוצה אחת נפסלה. המכרזים כוללים עבודות הקמה בלבד של התשתית לנמלי המפרץ ‏(חיפה‏) והדרום ‏(אשדוד‏) בעלות של 1.1 מיליארד דולר כל אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום