צפוף באוטובוסים: בכל נסיעה רביעית - הנוסעים נדחסים

החברה שהאוטובוסים שלה היו הצפופים ביותר היתה קווים - עם צפיפות חריגה ב-31% מהנסיעות

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ארגון נוסעי התחבורה הציבורית מפרסם היום נתונים ראשונים על פרויקט "סרדין", מיזם לבקרת נוסעים על תנאי הנסיעה בתחבורה הציבורית. בחודש הראשון התקבלו 1,000 דיווחים, שמולאו באפליקציית "איפה-בוס". הנוסעים דיווחו על הצפיפות, אדיבות הנהג, אופן הנהיגה, ניקיון והאם נותרו נוסעים בתחנה. טופס נפרד מאפשר לדווח גם על ההמתנה בתחנה - האם יש בה מקום ישיבה, והאם היא מגנה ומפגעי מזג האוויר.

הנתונים מפתיעים, לרעה. ב-42% מהנסיעות לא היו מקומות ישיבה כלל, וב-23% הנסיעה הוגדרה כמצב צפיפות קיצוני. שעות השיא בבקרים, בין 7:00 ל-9:00, הן הצפופות ביותר, אז במחצית מהמקרים אין מקומות ישיבה באוטובוס, וב-30% הנסיעות הן צפופות במיוחד.

בין השעות 9:00 ל-11:00 המצב לא משתפר בהרבה, ו-24% מהנסיעות הן צפופות. גם בלילה, בין השעות 21:00 ל-23:00, ב-21% דוח על צפיפות חריגה.

כתבות נוספות באתר TheMarker

"עשינו תמ"א 38 - ושווי הדירה עלה ב-35% ל-1.45 מיליון שקל"

אוטובוס של קוויםצילום: ניר כפרי

"במצב השוק הנוכחי בישראל - רשת קמעונות אחת עשויה להיעלם"

החברה שהאוטובוסים שלה היו הצפופים ביותר היתה קווים, עם צפיפות חריגה ב-31% ובשני שליש מהנסיעות לא היו מקומות בכלל. גם בדן המצב אינו טוב יותר, ו-30% מהנסיעות הן עם צפיפות חריגה. דווקא באגד התוצאות הפתיעו לטובה. ביותר מ-60% מהנסיעות יש מושבים פנויים, ו-15% מהנסיעות הן צפופות במיוחד. הקווים בהם דווחו מקרים רבים של צפיפות הם אלה הנוסעים בין פתח תקווה לתל-אביב- 51, 66 ו-82, וכן הקווים החדשים בירושלים, 71 ו-72, הנוסעים בין השכונות רמות וגילה.

הסקר מעלה גם ממצאים מעניינים נוספים- ב-4% מהמקרים מהנסיעות שדווחו הושארו נוסעים בתחנה, בשל הצפיפות, וב-3% נוספים האוטובוס חלף על פני התחנה מבלי לעצור. ריבוי האוטובוסים הצפופים מעיד על כך שבניגוד לתפישות מקובלות, יש ביקוש רב לתחבורה ציבורית, והוא אף גדול יותר מההיצע בקווים רבים.

הנתונים על המתנה בתחנה הגיעו מ-550 נוסעים. לפיהם, רק ב-52% מהתחנות מגינות על הנוסעים מפני שמש או גשם, ובשאר המקרים מדובר בהגנה חלקית, או ללא הגנה בכלל. ב-30% מהמקרים לא נותרו ישיבה בתחנה. התחנות הופכות לצפופות כאשר תדירות האוטובוסים פוחתת - בין השעות 13:00-17:00 אחר הצהריים, ובין 21:00-23:00 בערב.

בארגון מציגים את הנתונים כפיילוט לשיטת בקרה חדשה על שירותי האוטובוסים, שמשתמשת בחוכמת ההמון, ומתבססת על דיווחים נוסעים במקום על חברת בקרה חיצונית. נתונים אלה יכולים להחליף את הנתונים של חברת ריבה, שמחירם 40 מיליון שקל בשנה.

הארגון אף שלח מכתב בנושא למבקר המדינה, לפיו הסכום המשולם לריבה עלה מ-7 ל-40 מיליון שקל. המכרז החדש, שצריך היה להתקיים ב-2012, נדחה שוב ושוב. עוד נכתב בפנייה למבקר כי "על אף בקשות רבות הן של החברה האזרחית והן של הכנסת, הדו"חות שמתפרסמים אינם שקופים לציבור ואף לא למפעילי תחבורה ציבורית". עוד צוין כי בעידן של גזרות כלכליות לציבור אנו רואים בחומרה את ההתנהלות המנהלית של משרד התחבורה ומבקשים את בדיקתך בנושא".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker