אלון חסן יצא לחופשה; נמל אשדוד פנה למשטרה כדי שתבדוק את עסקיו הפרטיים

דירקטוריון הנמל ביקש ממפכ"ל המשטרה לבדוק היבטים פליליים בביקורת שנערכה על עסקיו של יו"ר הוועד המושעה, וידון היום בביטול התקשרויות הנמל עמם ■ התנועה לאיכות השלטון הגישה תלונה למשטרה ■ חסן שובץ לעבודה - ומיד ביקש לנצל ימי חופש

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דירקטוריון נמל אשדוד פנה שלשום אל היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, אל מפכ"ל המשטרה רב־ניצב יוחנן דנינו, ואל ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', בבקשה לבדוק אם יש היבטים פליליים בממצאי הביקורת שנערכה על עסקיו הפרטיים של היו"ר המושעה של ועד עובדי הנמל, אלון חסן.

לפנייה צורף דו"ח הביקורת שנערך על ידי משרד רוה"ח רוזנבלום־הולצמן, ולפיו חברות עסקיות שבבעלות חסן סיפקו בשנים האחרונות שירותים ענפים ללקוחות הנמל, תוך ניגוד עניינים לכאורה.

בתוך כך, הודיעה התנועה לאיכות השלטון כי הגישה נגד חסן תלונה במשטרה בגין החשדות לכאורה כי ניצל את מעמדו כעובד ציבור וכיו"ר לעשיית הון עצמי. "עמדת התנועה היא כי ככל שאלה הם פני הדברים, עולים לכאורה החשדות לביצוע עבירות פליליות על ידי חסן, וגורמים בנמל שלקחו חלק במעשים, בין היתר בעבירות של שימוש לרעה בכוח המשרה; מרמה והפרת אמונים ולקיחת שוחד", נמסר מהתנועה, שמתחה ביקורת חריפה גם על התנהלות החברה הממשלתית והרגולטורים.

דירקטוריון הנמל יקיים היום דיון מיוחד בנוגע לממצאי דו"ח הביקורת, והוא עשוי להורות להנהלה על הפסקת הקשר בין חברת הנמל לחברות של חסן. עיקר הממצאים בביקורת מתייחסים לחברת ההובלות בן עידן הובלות, שביצעה כ-2,100 כניסות ויציאות של משאיות מהנמל מאז 2011, תוך שהיא מספקת שירותים ל-140 יבואנים ול-22 יצואנים מלקוחות הנמל. חסן טוען כי אינו מעורב בניהול החברה, אך מתעדכן באופן שוטף בנעשה בה.

צילום: עמוס בידרמן

חברה נוספת שהוזכרה בדו"ח היא חברת מוצרי הניקוי א.י.הופס, המוחזקת בידי חברת קליר אחזקות, ששייכת לקרובת משפחתו של חסן. דו"ח הביקורת קובע כי חברת הנמל רכשה ממנה בשנים האחרונות מוצרי ניקוי בכ-300 אלף שקל. כמו כן, מוזכרת בדו"ח חברת הלוגיסטיקה דנה הנדסה, שבעליה, יניב בלטר, הוא שותפו של חסן בשיפודייה שמפעילים השניים באשדוד. לפי הדו"ח, נהנית דנה הנדסה משכירת מבנה בנמל שהוקצה לה בפטור ממכרז, ושהוארך באחרונה בשנתיים נוספות. החברה מציעה ללקוחות הנמל שירותים נמליים בתשלום, לכאורה, על חשבון עבודת עובדי הנמל.

כתבות נוספות ב-TheMarker

חוק הריכוזיות: מי לוחץ על חברי הכנסת סלומינסקי ושלח?

מה יקרה לשקל אחרי שהנגיד סטנלי פישר יעזוב?

גדעון סיטרמן צילום: דודו בכר

את הדו"ח הזמין דירקטוריון נמל אשדוד, בעקבות הוראת רשות החברות הממשלתיות. זאת, לאחר שמבקר הפנים בנמל, רו"ח אילן אבוקרט, הגיש דו"ח שלא ענה על דרישות הרשות. אבוקרט פרש מניהול הבדיקה בטענה כי הוא מצוי בניגוד עניינים לכאורה, מכיוון שאחייניתו נשואה לעורך דינו של חסן.

חסן עצמו שובץ אתמול לעבודה בסקטור הציוד המכני כעובד מן המניין, לאחר שהשעה עצמו מכל תפקידו בוועד העובדים. ואולם מיד עם חזרתו לנמל ביקש לצאת לחופשה של שבועיים. לפי שעה לא ברור אם יידרש להחזיר את הרכב שהצמיד לו הנמל מתוקף תפקידו בוועד.

מי שמחליף את חסן בתפקיד יו"ר ועד תפעול וציוד מכני הוא סגנו, אבינועם שושן. שושן יתייצב כבר היום כנציג ועדי הנמל בדיון שתקיים נשיאת בית הדין לעבודה, השופטת נילי ארד, בשלל תיקונים שמבקשת הנהלת הנמל ליישם במנגנון יחסי העבודה, אך מעוכבים מזה חודשים בלחץ ועד העובדים ובגיבוי בית הדין.

חסן סירב להגיב להגשת התלונה נגדו. מחברת נמל אשדוד נמסר: “חסן יצא לחופשה על חשבון מכסת החופשה הצבורה שלו. ניתן לו רכב בשל תפקידו כמזכיר הוועד. החלטה בעניין הרכב תתקבל לאחר בדיקת הנושא ובהתאם למקובל”.

יוחנן דנינו בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker