דניאל שמיל
דניאל שמיל

אחרי יותר משבועיים של הכנות, מפרקי בטר פלייס, פירסמו היום (ב') את המכרז למכירת החברה או נכסיה. החברה מוצעת למכירה כמקשה אחת, אך ניתן להציע גם רכישה של חלקים ממנה. החלקים שמוצעים למכירה הם פעילות עמודי הטעינה, פעילות תחנות החלפת הסוללות (על כל תחנה יש לרכוש גם ארבע סוללות), מלאי מכוניות וסוללות, שאפשר לרכוש את כולו או חלקו, ציוד המצוי בחדרי הבקרה והשליטה ואת חדרי השרתים שבמשרדי החברה.

עוד מוצע למכירה גם זיכיון היבוא של מכוניות חשמליות כמו רנו פלואנס ואחרות, ואפילו הסכם השכירות למשרדים בראש העין. בנפרד, אפשר לקנות חלק או את כלל הקניין הרוחני של בטר פלייס, הכולל פטנטים שונים.

במכרז מפורטים גם מלאי המכוניות שברשות בטר פלייס. מתוכו 174, בין היתר, מכוניות נמצאות בנמל אשדוד, 139 בהליכי רישוי, 103 בתהליך הכנה אצל קרסו, 17 בתצוגה ו-67 במפעלי רנו בטורקיה. בסך הכל, נמצאים בבעלות בטר פלייס 560 כלי רכב, וללקוחותיהם יש עוד כ-900 מכוניות.

כל מציע יוכל להיכנס לחדר מידע וירטואלי, בו יש מידע מפורט על פעילות החברה, זאת לאחר שיחתמו על הסכם סודיות. גם ערבות על סך מיליון שקל או 10% מסכום ההצעה (הגבוה מבין השניים) נדרשת.

המפרקים, עורכי הדין סיגל רוזן-רכב ושאול קוטלר, מציינים כי יוכלו לנהל משא ומתן על ההצעות, ובכל מקרה, יהיה יתרון להצעות בהן העסקת העובדים תימשך וכך גם הפעלת תשתית הטעינה, כולל תחנות החלפת הסוללות. זאת, אם ההצעה הכספית קרובה להצעות הגבוהות ביותר. מועד הגשת ההצעות הוא עד 1 ביולי, ותשעה ימים אחר כך, בדיון בבית המשפט, יוחלט מי ירכוש את בטר פלייס. בשבוע שעבר אמרו המפרקים כי יש להם 25 פניות בקשר לחלקים בבטר פלייס או לחברה כולה.

*****צילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker