עובדי הרכבת נגד הנשף השנתי: "לא יקנו אותנו בהופעה של משה פרץ"

לטענתם, ההנהלה מתעלמת מן הוועד החדש, ועושה "ככל העולה על רוחה". "לא נסכים להיות חוטבי עצים ושואבי מים, ואילו אנשי אמון של ההנהלה יקבלו את המשרות והמשכורות"

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"לא יקנו אותנו בהופעה של משה פרץ ובארוחת ערב", כך כותבים ראשי ועד עובדי הרכבת, ניקה שמחוביץ וערן בד דוד, במכתב שהם משגרים לעובדים. ראשי הוועד שוטחים שורה של בעיות ביחסי העבודה, ומבקשים מהעובדים להחרים את "הנשף" השנתי, האירוע המסורתי של עובדי הרכבת.

לטענתם, ההנהלה מתעלמת מן הוועד החדש, ועושה "ככל העולה על רוחה". "לא נסכים להיות חוטבי עצים ושואבי מים, ואילו אנשי אמון של ההנהלה יקבלו את המשרות והמשכורות", נכתב בהודעה.

מחרימים את הנשףצילום: אליהו הרשקוביץ

לפי הוועד, יש שלוש בעיות ביחסי העבודה עם ההנהלה. האחת היא שעות העבודה הארוכות של עובדי התפעול, ובתוכם נהגי הקטרים, שמגיעות ל-11 שעות עבודה רצופות. נהגי הרכבת קורסים מרוב מאמץ, טוענים בוועד.

עובדי התחזוקה של הציוד הנייד (קרונות וקטרים) סובלים מירידה בפרמיות על עבודה יעילה, שירדה מ-55% ל-30%, וזאת, לפי הוועד, בשל נורמות עבודה שאינן לוקחות בחשבון את גיל הציוד. עוד נטען כי המהנדסים נדרשים לאשר החלטות לא מקצועיות.

אבל הטענה העיקרית, כך נראה, היא כלפי מינויי בכירים. בוועד סבורים כי מינויים כאלה אינם פתוחים לעובדים ותיקים, וההנהלה מזדרזת לפרסם מכרזים חיצוניים ולשכור עובדים חדשים ומקורבים להנהלה.

הוועד אמנם לא קורא בשלב זה לצעדים ארגוניים, לשיבושים והשבתות, אבל לא מן נמנע שכך יקרה. זאת, למרות ההסכם לשקט תעסוקתי לשלוש שנים.

מהרכבת נמסר בתגובה כי "צר לנו כי אינטרסנטים ממשיכים להסית ולפגוע בחברה ובעיקר בציבור העובדים. בשנה האחרונה ההנהלה בשיתוף העובדים, פעלו באינטנסיביות להתייעלות ולשיפור השירות - רכבות לילה, הארכת שעות הפעילות בשיש ושבת, סידורי עבודה ממוחשבים שיביאו לחלוקה שוויונית בין הנהגים ועוד. ביצועי החברה לצד הגידול בכמות הנוסעים מדברים בעד עצמם. ההנהלה, בשיתוף העובדים, תמשיך לפעול כדי להביא את חברת רכבת ישראל להיות חברה מובילה, שירותית ויעילה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker