הפור נפל? |

CNN: בטר פלייס תפשוט רגל בשבוע הקרוב

הערכות: דירקטוריון החברה יחליט השבוע שלא להזרים כספים נוספים לבטר פלייס ■ במקרה כזה, החברה תיסגר בתוך 4-3 שנים ובינתיים תפעל במתכונת של Run-Off, כלומר, להמשיך בפעילות סדירה, ללא השקעות ומכירות, ולתת שירות ללקוחותיה

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

תכריז על פשיטת רגל במהלך השבוע הקרוב - כך דיווח הלילה האתר פורצ'ן של רשת CNN. לפי הדיווח, ההחלטה כבר נפלה והחברה נערכת לפשיטת רגל. עם זאת, מקורבים אומרים הבוקר כי האפשרות לפשיטת רגל אכן נשקלת, אך החברה ממשיכה במאמציה למצוא משקיעים ולגייס כסף לשם המשך הפעילות.

ביום חמישי דווח כי עופר, בעל השליטה בחברה לישראל המחזיקה ב-30% ממניות בטר פלייס והמחזיק ישירות ב-8% ממניות החברה, מקיים בימים אלו סבב שיחות עם המשקיעים האחרים בבטר פלייס: הבנקים הזרים מורגן סטנלי, HSBC וחברת ג'נרל אלקטריק. לבטר פלייס קופת מזומנים שתאפשר את פעילותה עד לחופש אוגוסט, ככל הנראה, ולכן היא זקוקה בדחיפות להזרמה של כספים חדשים. בחברה לישראל, בעלת המניות הגדולה בבטר פלייס, יוחלט בישיבת דירקטוריון השבוע, האם להזרים כסף לחברה גם אם לא יימצאו שותפים. לפי הערכות, ההחלטה צפויה להיות שלילית, וכך בטר פלייס באמת תכריז על פשיטת רגל.

במקרה כזה, צפויה החברה לפעול במתכונת של Run-Off, כלומר, להמשיך בפעילות סדירה, ללא השקעות ומכירות, ולתת שירות ללקוחותיה. הפעלת תחנות החלפת הסוללות ועמדות הטעינה תימשך, כנראה, כיוון שמרבית ההשקעה בהם כבר נעשתה. רק בעוד כשלוש או ארבע שנים, בטר פלייס תיסגר לגמרי, כך לפי הערכות בענף.

מכוניות של בטר פלייסצילום: עופר וקנין

בטר פלייס, שפרשה תשתית הטענה לרכש חשמלי בישראל ובדנמרק, הפסידה מאז הקמתה 812 מיליון דולר והחזיקה בקופתה 34 מיליון דולר נכון לסוף 2012. החברה לישראל ביצעה הפרשה של 191 מיליון דולר בדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2012 והפחיתה את שווי ההשקעה ל-0 בעקבות הערכת שווי של גיזה זינגר אבן.

החברה לישראל השקיעה עד כה 293 מיליון דולר בבטר פלייס שהפסידה, 251 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012 ו-454 מיליון דולר ב-2012 כולה לאחר שרשמה הכנסות מצומקות של 7 מיליון דולר בשנה זו.

מהחברה לישראל נמסר בתגובה: "בטר פלייס ממשיכה במאמציה לגייס הון הנדרש להמשיך את פעילותה, אך טרם התקבלה החלטה על עתידה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker