בזמן שהכנסתם חיילים לנמלים שכחתם את חברת החשמל

הוצאות השכר בחברת החשמל גבוהות פי עשרה מאלה שמשלמים בנמל אשדוד

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים62
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

בחברת החשמל עוד יחושו נעלבים. הם מעסיקים פי חמישה יותר עובדים מבנמלי חיפה ואשדוד גם יחד; משלמים מדי שנה, במימון תעריף החשמל שלנו, הוצאות שכר גבוהות פי עשרה מאלה שמשלמים בנמל אשדוד; ונושאים בחוב גבוה פי 30 משל כל נמלי הים בישראל, אך הקרבות המיניסטריאליים על הזכות להוביל רפורמה מנהלים כולם דווקא בים - ולא אצלם.

רק התוספת שלה זכו , שוות ערך לשכרם של כל עובדי הנמלים בשנה. אבל את חיילי צה"ל שולחים להסתכן בעלייה על מנופים, במקום להשתעמם במסדרונות עמוסי האבטלה הסמויה של חברת החשמל.

דיויד גילה יכריז על הנמלים כקבוצות ריכוז? הצחקתם. חברת החשמל, מונופול רשמי, מקבלת אחת לכמה חודשים מכתב אזהרה מהממונה על ההגבלים העסקיים, שמתויק יפה בקלסר ולפעמים שוכח להגיע לרמת השטח.

לייבא עובדי נמל זרים מחו"ל למקרה שביתה? נו ,אז מה. בענף החשמל הפרטי כבר הביאו עובדים זרים שמקימים תחנות כוח זולות בשליש מאלה שמממן הציבור לחברת החשמל, אבל נראה אותם מתחברים לרשת החשמל בעצמם.

יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל (מימין) והמנכ"ל אלי גליקמןצילום: תומר אפלבאום

השכר בנמלים גורם ליוקר המחיה? הוא כמעט שליש מהריבית שישלם השנה הציבור בגין גיוסי החוב השערורייתיים של חברת החשמל ‏(הקרן גבוהה פי תשעה‏).

בנמל אשדוד מחלקים שוברי סטייקים ב-4 מיליון שקל? הטבת "חשמל חינם" ממומנת ב-160 מיליון שקל, ואינה מותנית בהגדלת תפוקה.

חברי ועד חוגגים בביקורי נמלים בחו"ל? נו באמת. חברת החשמל גבתה בשני העשורים האחרונים מהכיס הציבורי, שלא כחוק, 5.4 מיליארד שקל, מבלי שאיש בממשלה העז לדרוש אותם חזרה.

הרשימה לעיל מתריסה בכוונה. רפורמת תחרות בנמלי הים חשובה, ותסייע לגרוע מנזק משקי מצטבר של 5 מיליארד שקל בגין תפוקתם החסרה, אבל בימים שבהם מרחפת השאלה "איפה הכסף?" - קשה להבין מדוע קשה כל כך למצוא אותו.

למה לוקח לחברת החשמל שנתיים לרוקן חשבון לא חוקי של 2 מיליארד שקל, שיכול היה לחסוך 5% בתעריף החשמל? מדוע נרתמה הממשלה לשעבד 9 מיליארד שקל לטובת ערבויות גיוס לחברה, בעוד שעובדיה נהנים מתוספת של מיליארד שקל, שבאה על חשבון ההוצאה הציבורית? התשובה של החברה תהיה כי ידיה כבולות, וכי תוספת השכר מעוגנת ב"הסכם". אבל בחברה שבה חשף מבקר המדינה רק לפני חצי שנה חריגות שכר של 3.4 מיליארד שקל, שאינן מעוגנות בשום "הסכם", מכבדים הסכמים רק כשזה נוח.

לכן, טוב יעשו הנבחרים לבוחריהם, אם יבזרו את מאמציהם המשותפים שנמצאים כיום בכיוון הנמלים - ויקצו אותם בצורה מושכלת יותר, תוך הפניית חלקם גם למונופול החשמל. למרבה הפלא, את התמיכה לכך הם עשויים למצוא לא פחות מבנמל אשדוד, לאחר שבחר להתנתק מחברת החשמל, והחל בשנה הבאה, ירכוש חשמל מוזל מתחנת כוח פרטית סמוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker