נתניהו: נגבש בקרוב הרפורמה בנמלי הים שתוזיל את יוקר המחיה בישראל

נתניהו בישיבת הממשלה: "היעילות בנמלים הוא דבר שכל אזרח ואזרח מרגיש מכיסו; נגבש את הרפורמה יחד עם שרי התחבורה, האוצר והכלכלה"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

על רקע הסערה סביב הפרטת הנמלים, הבטיח היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי בקרוב תוצג בממשלה רפורמה בנמלי הים.

נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "נמלי הים בישראל זה נושא שמעסיק אותנו כבר למעלה מעשור. בשנת 2003 יזמתי תהליך רב שלבי של רפורמות בנמלי הים. דבר ראשון שעשינו זו רפורמה ברשות הנמלים. הקמנו שלוש חברות ממשלתיות - בחיפה, באשדוד ובאילת - ופתחנו את מספנות ישראל בחיפה בהפעלה פרטית. זה הדבר הראשון שנעשה, שלב א'. שלב ב' הוא הפיכתו של נמל אילת לנמל שפועל בהפעלה פרטית. זה קרה לפני שנה, אגב, באיחור של שנתיים מהתוכנית המקורית. והדבר השלישי שהולך לקרות בחודשים הקרובים זה הוצאת מכרז לנמל נוסף, חדש, במדינת ישראל. שוב נמל בהפעלה פרטית.

"לתוכנית הזאת יש השלכות גדולות מאוד לגבי יוקר המחייה במדינת ישראל, כי בערך 90% מהיצוא והיבוא שלנו וחלק עצום מהתוצר שלנו עובר דרך הנמלים בדרך זו או אחרת. כמעט כל דבר שאתם רואים לפניכם - מוצר שנמצא פה או מוצר שאנחנו מייצאים לשוקי העולם - עובר דרך הנמלים. רק מקצת המוצרים עוברים דרך תעבורה אווירית. לכן היעילות בנמלים הוא דבר שכל אזרח ואזרח מרגיש מכיסו. אנחנו מחויבים לשינוי הזה. אני יודע שיש תמיכה של שרים רבים, אם לא כולם, במהלכים שאנחנו הולכים לעשות".

ראש הממשלה ציין כי שר התחבורה, ישראל כץ, יציג בקרוב בפניו את ההצעה שמתגבשת לנמל ים פרטי בישראל. "אדון בה גם עם שר האוצר ועם שר הכלכלה, ונגבש את הממשלה כולה כדי לעשות את הרפורמה הזאת, שתשפיע מאוד על הוזלת יוקר המחייה במדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום