ביום חמישי: כנס ראשון לעמותת יוזמות בתחום התחבורה החכמה

האירוע מתקיים בשותפות התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה ומשרד המדע

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

עמותה ישראלית חדשה, שהקים מאיר ארנון, תנסה להיות קהילה ליזמים ישראליים בתחום הטכנולוגיה לתחבורה. הרעיון העומד ביסוד העמותה, שקרויה EcoMotion, הוא ניסיון ליצור שותפויות בין יזמים ישראלים, לתעשיית הרכב הבינלאומית, כדי לממש את הרעיונות שלהם.

ב-9 וב-10 במאי יתקיים אירוע בו ייפגשו ממציאים, יזמים ובכירים בתחום התחבורה, כדי להחליף רעיונות וליצור שותפויות, בקיבוץ שדות ים הסמוך לקיסריה.

חידושים בעולם הרכבצילום: TheMarker

האירוע מתקיים בשותפות התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה ומשרד המדע. ישתתפו בו חברות כמו ג'נרל מוטורס, IBM, אלביט, מובילאיי, בטר פלייס ופינרג'י. המפגש יהיה במתכונת המכונה unconference, בה המשתתפים קובעים במקום את תכני המפגש.

באירוע יוצגו כמה רעיונות מעניינים, ובהם MUV-e, רכב אישי שאפשר לקבל כמזוודה ולעלות על רכבת או מכונית, רכב שהולך על ארבע רגליים רובוטיות, כלי טיס זעירים, מטען אלחוטי למכונית וכבלים לטעינה מהירה של אוטובוסים שפיתחה אלביט.

יו"ר EcoMotion, איש העסקים מאיר ארנון התייחס אמר: "בכל העולם טובי המוחות מחפשים את הדרך להקטין את התלות בנפט שמשרתת בין היתר גורמים עוינים וגם הרסנית לסביבה. המטרה היא ליצור דרכים חדשות ומקוריות לנוע בתוך הערים ומחוץ להן. אנו מתחילים בכינון קהילה עסקית ויזמית ענפה, שתעסוק בנושא התחבורה החכמה בארץ ובעולם. למדינת ישראל יש אינטרס אסטרטגי להיות חלוצה בתחום זה, לאחר שכבר הצלחנו בעבר להפוך מחסור להזדמנות, כמו בתחומי המים והתעשיות הביטחוניות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker