קיה סיד - הקיה הטובה ביותר

בשוק המצטופף של משפחתיות בתצורת סטיישן, בהחלט ייתכן כי תוכל לכבוש את המקום הראשון

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> קיה סיד מתחילה נמוך. זהו לא דימוי לתדמית של החברה בשוק הרכב הישראלי, שהשתפרה בשנים האחרונות. החרטום של סיד באמת נמוך, מחודד וספורטיבי, ומתאים לשאיפות המכונית להצטייר כספורטיבית ודינמית. יתר המכונית משפחתי ומתון יותר, כראוי לסטיישן לכל המשפחה, אבל המראה הכללי נעים. זה לא חדש שקיה מייצרת מכוניות יפות, מה שכן חדש הוא האיכות.

קיה כבר השיקה לא מזמן משפחתית בישראל, העונה לשם פורטה. אז למה צריך עוד אחת? ובכן, פורטה היא המשפחתית לשוק האמריקאי וגם לכמה שווקים במזרח אירופה. היא גדולה, מכובדת, אבל מיועדת להיות זולה ממתחרותיה. סיד, לעומת זאת, היא המשפחתית המיועדת לשוק האירופי ומתוכננת להיות איכותית יותר - להסתכל בעיניים למכוניות כמו פורד פוקוס ופולקסווגן גולף.

בשל כך, יש לסיד טכנולוגיות מתוחכמות יותר כמו תיבת הילוכים כפולת מצמד, או מתלה אחורי רב חיבורי. לשוק הישראלי מגיעה סיד בתצורות האצ'בק או סטיישן, לעומת סדאן בפורטה.

על הכביש זה עובד ממש לא רע. סיד אינה ספורטיבית, אפילו לא קרוב לכך. ההגה חסר תחושה ותגובות המנוע אינן חדות, אבל היא מכונית משפחתית טובה. המרווח מצוין, איכות הגימור מפתיעה לטובה והבידוד מרעשים יעיל. עם זאת, נוחות הנסיעה בינונית. המכונית משככת היטב מהמורות קטנות, אך על שיבושים קשים מורגש כי המכונית מכוילת להיות נוקשה. לפחות יש לכך פיצוי בכבישים מפותלים, שם המכונית משרה ביטחון רב, גם אם לא מעודדת את הנהג לאתגר אותה בביצועים ספורטיביים.

מחמאות מגיעות גם לשילוב של המנוע ותיבת ההילוכים. מנוע הבנזין בנפח 1.6 ליטרים מפיק 135 כ"ס, ועם תיבת ההילוכים מאפשר ביצועים טובים והאצות זריזות למדי. לסיד מנגנון לשינוי מידת התגבור של ההגה, שנועדה לדמות נהיגה ספורטיבית, או לסייע לתמרוני חניה בעיר. הכוונה טובה, כנראה, אבל המנגנון מיותר לגמרי ואין צורך בתגבור יתר בחניה או תת־תגבור בכבישים הרריים.

שורה תחתונה: סיד הפתיעה לטובה, ואולי אפשר לומר כי זו הקיה הטובה ביותר שבה נהגנו. בשוק המצטופף של משפחתיות בתצורת סטיישן, בהחלט ייתכן כי תוכל לכבוש את המקום הראשון.

קיה סידצילום: קיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker