שביתה איטלקית ברכבת: 33 נהגים "חולים" - רופאים נשלחו לבתיהם

בכמה מקומות בארץ ניכרים שיבושים בתנועת הרכבות; הסיבה לשיבושים: מערכת סידורי העבודה החדשה

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

שיבושים בתנועת הרכבות ברחבי הארץ: נהגי קטר רבים יותר מהרגיל הודיעו היום שהם חולים, כנראה במסגרת "שביתה איטלקית". הסיבה לכך היא מערכת סידורי העבודה החדשה של הרכבת. הבוקר לא הגיעו לעבודה 33 נהגים - כ-10% מהעובדים במשמרות בכל הארץ.

בשלב זה תנועת הרכבות מתנהל כמעט כסדרה, אך בצהריים תורד התדירות של הרכבות בקווים הוד השרון-תל אביב ובנימינה-אשקלון לרכבת אחת בשעה. הנהלת הרכבת הודיעה כי תשגר הבוקר רופאים לבתיהם של הנהגים שיבדקו את מצבם.

הרכבת הודיעה אתמול על העברת סידורי העבודה של נהגי הקטרים למערכת ממוחשבת, במקום רשימות כתובות ביד. המערכת החדשה נועדה לשפר את המעקב אחרי עבודת הנהגים, ועל שיוויון בשיבוצים שלהם. ברכבת אמרו כי "בשיטה הידנית לא התקיימה חלוקה הוגנת בין כלל הנהגים בחברה והיא הביאה לפערים עצומים בין משכורות של נהגי רכבות מקורבים, שזכו למשמרות רבות ובשעות נוחות".

כיום, ממוצע שעות הנהיגה היומי עומד על 4 שעות, ושעות העבודה במשמרת, הכוללת עבודה ומנוחה, עמד על 7 שעות. כל נהג קיבל תשלום על שעה וחצי נוספות, כהשלמה, למרות שכלל לא היה בעבודה. השינוי ישפיע גם על תשלום הוגן ושווה של שכר, וגם ישפיע על התיעוד והמעקב של אירועי בטיחות. המערכת תאפשר גם לוודא כי אף נהג לא עושה יותר ממכסת השעות המותרת קיימת, ומסתכן בעייפות ובחוסר ריכוז בעת השליטה על הרכבת.

רכבת ישראלצילום: אליהו הרשקוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker