מפגינים נגד מתקני גז בשרון חסמו את כביש 4 במשך שעה

המועצה הארצית לתכנון ובנייה נדרשת לאשר שני אתרים להקמת תשתית קליטת גז טבעי בצפון הארץ, שיתווספו לכניסה הקיימת באשדוד, המשמשת את מאגר תמר

איתי טרילניק

מפגינים תושבי עמק חפר, המתנגדים להקמת מתקן קליטה לגז הטבעי באיזור, חסמו הבוקר את צומת העוגן בכביש 4. 15 טרקטורים וכ-200 איש חסמו את הכביש משעה 7:30 בבוקר ופונו בדקות האחרונות. המפגינים מחו נגד הכוונה להקים מתקן קליטה וטיפול בגז טבעי באזור מט"ש מרץ, בלב אזורים חקלאיים. לטענתם, המתקנים יסכנו את בטחון תושבי האזור.

המועצה הארצית לתכנון ובנייה נדרשת לאשר שני אתרים להקמת תשתית קליטת גז טבעי בצפון הארץ, שיתווספו לכניסה הקיימת באשדוד, המשמשת את מאגר תמר. כניסות צפוניות דרושות על מנת להגדיל את ספיקת הגז לארץ וכן כגיבוי לכניסה הדרומית במקרה של תקלה. מתוך 13 אתרים ראשוניים שנבחנו לצורך הקמת המתקנים, נפסל האתר המבטיח ביותר, מתחם פרוטרום בעכו, על יד משרד הביטחון בשל קרבה למפעל רפא"ל הסמוך.

אסדת קידוח תמרצילום: אלבטרוס

אתרים נוספים באיזור החוף, שהועדפו על ידי הצוותים המקצועיים במשרד להגנת הסביבה, לא עברו לשלב תסקיר השפעה על הסביבה בלחץ הרשויות המקומיות החזקות באיזור. לפיכך, נבחנים כעת שני אתרים מרוחקים יחסית מהחוף, שצפיפות האוכלוסין מסביבם קטנה יחסית: מט"ש מרץ בעמק חפר ואזור צומת כביש 70 עם כביש 6, ממזרח לתחנת הכוח "חגית" של חברת החשמל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker