שוקי אורן: "אם זה היה תלוי בתשובה, מדינת ישראל לא היתה רואה גרוש מהגז"

"המדינה תקבל מקידוח תמר 20 מליארד דולר - יותר ממה שתשובה היה מוכן לשלם; וכל זה באמת רק בזכות אדם אחד - יובל שטייניץ", כך כתב היום החשב הכללי לשעבר בעמוד הפייסבוק שלו

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים90
TheMarker Online

בכל החגיגות האלה נשכח דבר חשוב אחד, אם זה היה תלוי בתשובה מדינת ישראל לא היתה רואה גרוש!!! ועכשיו המדינה תקבל מקידוח תמר 20 מליארד דולר יותר ממה שתשובה היה מוכן לשלם. וכל זה באמת רק בזכות אדם אחד- יובל שטייניץ. ביקורת לא חסרה לי משטייניץ (אמרנו כבר תקציב דו-שנתי?) דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו. הוא האדם היחיד שגם לכך שישראל תקבל תמלוגים ראויים מהגז", כך כתב היום שוקי אורן, החשב הכללי לשעבר במשרד האוצר, בעמוד הפיסבוק שלו.

אורן התייחס וכתב כי "אתמול שפניו הנרגשות של יצחק תשובה מילאו את מהדורות החדשות והוא דיבר בהתרגשות על יום הסטורי לישראל על יצירת מקומות עבודה חשבתי לי שאין גבול לציניות. הרי קידוחי הגז אינם מייצרים מקומות עבודה בישראל. אין תחומים רבים שמייצרים כל כך הרבה כסף וכל כך מעט אנשים".

שוקי אורןצילום: תומר אפלבאום

אורן הוסיף כי "הייתי על אסדה כזו, למעט אנשי האבטחה כמעט כל העובדים זרים וגז בהיקפים כאלה משפיע גם לרעה על כל היצוא הישראלי (שער חליפין). אני נכחתי באותה ישיבה בה הוא שאל לראשונה את שאלת התם: 'אבל הגז הוא משאב של המדינה למה אנחנו לא מקבלים כלום?' ומאז נלחם עד שהשיג זאת אפילו שבתחילה אפילו פקידי האוצר חשבו שהוא הזוי. ולא אתאר את כל הדרך ולא אפרט כיצד תשובה ושליחיו איימו כי אם יוגדלו התמלוגים לא יהיה גז. אז ביום כזה של חגיגות מגיע פרגון גדול לשר אוצר שהביא למדינה עשרות מליארדי דולרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker