הערכות: הבנזין יוזל בשבוע הבא 
בכ-40 אג' לליטר - לכ-7.55 ש'

מתחילת השנה זינק מחיר הבנזין ב-5.7% - 43 אגורות - לעומת המחיר בינואר

איתי טרילניק

מחירי הדלק יירדו בתחילת אפריל, על פי הערכות, בכ–5% - ירידה של 30–45 אגורות לליטר. הסיבה להוזלה היא ירידה של כ–10% במחירי הבנזין הסיטוני באירופה, שעל פיו נקבע המחיר המפוקח בישראל, וכן התחזקות השקל בכ–2%.

המחיר המפוקח כיום לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי הוא 7.95 שקלים. המחיר המפוקח בחודש אפריל עשוי להשתנות עם מחירי הבנזין ושער הדולר בשבוע הקרוב, ויפורסם ביום שישי הקרוב על ידי מינהל הדלק במשרד האנרגיה. המחיר החדש ייכנס לתוקף בחצות של מוצאי החג השני, בין שני לשלישי בשבוע הבא.

מחיר לליטר בנזין

מתחילת השנה זינק מחיר הבנזין ב-5.7%, 43 אגורות, לעומת המחיר בינואר. זאת, בשל זינוק במחירים הסיטוניים באירופה, שאירע בין היתר בשל קרבות בצפון אפריקה בין כוחות המורדים לצבאות אלג'יריה וצרפת. עם זאת, על פי ניתוח משרד האנרגיה האמריקאי, רק כשליש מהעלייה במחיר הבנזין, שהורגשה גם בארה"ב, מיוחסת לעליית מחירי הנפט. שני השלישים הנותרים, על פי הפרסום, נובעים מעלייה במרווח הזיקוק - הפער בין מחיר הנפט הגולמי שקונים בתי הזיקוק לבנזין שהם מוכרים ללקוחותיהם. העלייה נגרמה בשל ביקושים גבוהים יחסית, וירידה בתפוקת בתי הזיקוק בשל תקלות והשבתות מתוכננות.

המחיר בחודש הנוכחי שני רק למחיר ששרר בחודש ספטמבר האחרון, אז הציגו המשאבות בתחנות הדלק 8.25 שקלים לליטר בנזין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker