תמונות ראשונות: רכב הפנאי ההיברידי של קורוס

לקראת תערוכת ז'נווה, יצרנית הרכב הסינית של החברה לישראל חושפת תוכניות לעתיד, עם רכב פנאי קומפקטי והיברידי וגרסת סטיישן חדשה

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

יצרנית הרכב המשותפת לחברה לישראל ולצ'רי הסינית, מתקדמת לקראת ייצור. בתערוכת ז'נווה שתיפתח בראשית מארס תציג החברה את המשפחתית הראשונה שלה בגרסת ייצור, ולצדה גרסאות סטיישן ופנאי, כמכוניות תצוגה.

המשפחתית של קורוס קיבלה שם, או ליתר דיוק מספר - 3, ממש כמו מאזדה 3, שתהיה אחת ממתחרותיה. היא תוצע בתחילה עם מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטר, בהספק של 126 כ"ס בגרסה הבסיסית, או 156 כ"ס בגרסה עם מגדש טורבו. תיבת ההילוכים שיוצעו הן רובוטית כפולת מצמד עם שישה יחסי העברה, או ידנית עם שישה הילוכים גם כן. החברה הודיעה כי היא מתכננת גם מנוע בנזין נוסף, בנפח 1.2 ליטר עם מגדש טורבו, וכן מנוע 1.6 ליטר טורבו נוסף.

הממדים של המכונית נדיבים, עם אורך של 461 ס"מ ורוחב של ורוחב של 184 ס"מ. מלבד הבטחות לאיכות גבוהה, הייחוד של קורוס 3 היא מערכת מתוחכמת לבידור ומידע, שתיכננה החברה בסיוע מיקרוסופט ואלפיין.

ה-3 תיכנס לייצור במחצית השנייה של 2013, ותשווק בתחילה בסין ואחר כך באירופה (בשלב זה, אין תוכניות לשיווק בישראל). אחר כך יוצג בכל חצי שנה דגם או גרסה חדשים. לשניים מהם מציגה קורוס קדימונים בתערוכה - גרסת סטיישן של ה-3, וגם רכב פנאי המבוסס על אותה פלטפורמה.

רכב הפנאי, המכונה בינתיים, "קרוס הייבריד", דומה מאוד ל-3 אך מציג עיצוב קרבי ומוחצן יותר. ואולם הבשורה היא מתחת לפח. כפי שרומז שמו, ההנעה היא היברידית. מלפנים נמצא מנוע בנזין בנפח 1.2 ליטר, ומאחור - מנוע חשמלי. כשהם פועלים ביחד, המכונית מקבלת הנעה לכל הגלגלים (4X4).

קורוס הוקמה בידי החברה לישראל וצ'רי הוקמה כניסיון ליצור חברה שתייצר מכוניות איכותיות בסין ותאפשר לידע מערבי להגיע למדינה. בניגוד למיזמים עם יצרניות רכב מערביות, שאין להן אינטרס לחלוק טכנולוגיה עם יצרניות רכב סיניות שיהיו מתחרות עתידיות, לקורוס יש משקיעים שאינם מתעשיית הרכב (החברה לישראל) והידע שלה מגיע ממהנדסים ומאנשי שיווק שעבדו בעבר תעשיית הרכב האירופית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker