בטיחות כלי הרכב הורידה את תעריפי הביטוח וחסכה לנהגים מיליארדי שקלים בעשור

דמי ביטוח החובה הממוצעים ירדו בכ-1,000 שקל ולפי האוצר חסכו לנהגי המכוניות כ-12 מיליארד שקל ■ ב-2011 לבדה נחסכו 2 מילארד שקל, בזכות פתיחת ביטוח החובה לתחרות

דניאל שמיל
דניאל שמיל

אגף שוק ההון והביטוח באוצר מפרסם היום (ב') נתונים ממאגר המידע לביטוח חובה לרכב, מהם מתברר כי בטיחות כלי הרכב העולה לא רק מצילה חיים, אלא גם חוסכת כסף. מתברר כי ב-12 השנים האחרונות יש ירידה מתמשכת בנזקי גוף מתאונות דרכים, ביחס למספר כלי הרכב בישראל. הסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים ירד ב-28%, ועמד על 3.47% ב-2011, לעומת 5% ב-2002.

דמי ביטוח ממוצעים לכלי רכב פרטי

הסיבה המרכזית לכך היא שיפור בבטיחות כלי הרכב, לצד שיפור בתשתיות ובאכיפה. במקביל, דמי ביטוח החובה הממוצעים ירדו ב-39% בין 2000 ל-2011, וחסכו 12 מילארד שקל לנהגים בשנים אלה. ב-2011 לבדה נחסכו 2 מילארד שקל, בזכות פתיחת ביטוח החובה לתחרות. העלות הממוצעת של ביטוח חובה עמדה על 1,618 שקל ב-2011 לעומת 2,648 שקל ב-2000.

לדברי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, "הדו"ח השנתי שפירסם מפעיל מאגר המידע שב ומוכיח כי פעולות האגף מגבירות את התחרות בענף ביטוח רכב חובה ומעודדת נהיגה זהירה".

הסתברות לתאונות דרכים עם נפגעים בכלי רכב פרטי

מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רון מוסקוביץ אמר כי "מעבר לשמירה על חיי אדם, שהיא שווה יותר מכל ערך כספי, קיים חיסכון כלכלי אדיר לציבור ולמשק הישראלי כתוצאה מהגברת הבטיחות בדרכים. זו תזכורת לכך שההשקעה הכספית הניכרת בתשתיות, בהסברה ובחינוך הניבו חיסכון לציבור גדול ומרשים בכל קנה מידה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker