מיום ראשון: איסור על יונקס להשתמש בצנרת התדלוק בנמל אשדוד

החברה שבבעלות דלק ובזן לא תוכל לעשות שימוש בצנרת הדלק הקיימת, בשל דליפות חוזרות ונשנות של דלקים לקרקע ■ בחברה מאשימים את חברת נמלי ישראל, ממנה היא חוכרת את התשתיות

איתי טרילניק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המשרד להגנת הסביבה הודיע כי היתר הרעלים של חברת יונקס, בבעלות דלק ישראל (75%) ובזן (25%) יפוג ביום ראשון הקרוב, בשל זיהומי קרקע חוזרים ונשנים מצנרת דלקים דולפת. החברה מספקת שירותי תדלוק לאניות בנמל אשדוד, וכן דלקים לשימוש במפעלים ובתי חולים באזור הדרום. אם יממש המשרד את איומו, יעברו האניות בנמל לתדלוק באמצעות מכליות, ואספקת הדלקים למפעלים השונים עלולה להיפגע.

חברת יונקס מספקת שירותי תדלוק בנמל, ומפעילה את מערך הדלקים שבנמל לאחר שזכתה במכרז של חברת נמלי ישראל. במשרד להגנת הסביבה טוענים כי הצנרת בה עושה שימוש החברה מופעלת ללא הגנה קתודית מפני קורוזיה וללא בקרת דליפות, וכי בשנים האחרונות אירעו כבר שמונה ארועי זיהום מורכבים בשל השימוש בצנרת הפגועה.

נמל אשדודצילום: לימור אדרי

ואולם, ביונקס טוענים כי החברה חוכרת את התשתיות מחברת נמלי ישראל (חנ"י), שאחראית על פי הסכם החכירה לשקם את הצנרת. "המתקן והצנרת בהם התרחשו הדליפות הינם בבעלות חברת נמלי ישראל, שהינה אחראית ומחויבת בחוזה להתקנת מערכת הגנה קתודית ומערכת בקרת דליפות. היא גם זו שתקבע את עתיד הפעילות במתקן. נציין כי הדליפות טופלו בהתאם לנהלים ודווחו כחוק לגורמים המוסמכים. החברה תפעל בהתאם להוראות הרשויות בקשר להמשך פעילות המתקן".

מאידך, בחנ"י טוענים כי האחריות על תחזוקת הצנרת היא דווקא של יונקס. "יונקס (החברה המאוחדת לייצוא נפט), היא מפעילת מתקן התדלוק מזה עשרות שנים והיא האחראית הבלעדית להפעלתו ותחזוקתו ברמת הבטיחות הנדרשת, תוך עמידה בדרישות המשרד להגנת הסביבה ובהתאם לדרישות הדין" נמסר מחנ"י. "לפי ההסכם בין יונקס לחנ"י, אין סעיף לפיו חובתה של חנ"י לשאת בהוצאות התיקונים ומדובר בניסיון של יונקס להתחמק מחובותיה. ככל שהמתקן יוחזר לפעילות, הרי שהדבר יעשה בהתאם לכל הדרישות והתקנים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker