בכירים לשעבר באיגוד המוסכים: האיגוד בחדלות פירעון

יו"ר האיגוד הדיח את מנהלי הסניפים בצפון ובדרום; שני הצדדים מאיימים בתביעות לאחר שהמודחים טענו שרוקן את קופת האיגוד בתשלומים ללוביסטים, יועצי תקשורת ומקורבים

דניאל שמיל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> המתיחות הפנימית הממושכת באיגוד המוסכים נהפכה בימים האחרונים לעימות גלוי בין מנהלי הסניפים של האיגוד בדרום ובצפון לבין יו"ר האיגוד רונן לוי. מנהלי הסניפים, אבי אורן ויצחק זילברמן, שיגרו השבוע מכתב לכל המוסכים החברים באיגוד, שבו טענו כי קופת המזומנים של האיגוד הצטמקה לאחר שסכומי כסף גדולים שולמו לכאורה למקורבי כהן.

בהנהלת האיגוד טענו בתגובה כי השניים מנהלים מסכת השמצות נגד יו"ר האיגוד ומנכ"לו, וכי הם אלה שחטאו לכאורה בהעברת כספים שלא כדין. אורן שימש עד לאחרונה יו"ר ועדת הכספים באיגוד.

שני הצדדים הנצים הצהירו אתמול כי ייפנו לבית המשפט עוד השבוע בתביעות הדדיות. ראשי הסניפים מאיימים בתביעה לצו על תנאי שיפסיק את העברות הכספים באיגוד, ובתלונה למשטרה על אי סדרים כספיים; ואילו הנהלת האיגוד איימה בהגשת תביעת דיבה נגד השניים.

בקופת האיגוד נותרו 350 אלף שקל בלבד

לטענת אורן וזילברמן, האיגוד הגיע למצב שאינו יכול לשלם לספקים, והוא על סף חדלות פירעון. לטענתם, בקופת האיגוד נותרו רק כ-350 אלף שקל, לעומת 4 מיליון שקל שהיו בקופה ב-2006. בין היתר, טוענים השניים, שילם האיגוד לחברת הלובינג גלעד קשרי ממשל סכום של 730 אלף שקל, העסיק יועצת תקשורת בכ-300 אלף שקל, שכר את חברת יחסי הציבור של רונן צור בכ-100 אלף שקל, ושילם ליועצת המשפטית של האיגוד סכום כולל של 1.1 מיליון שקל מ-2006. באיגוד לא מכחישים את הסכומים המצוינים, אך טוענים כי מדובר בהצטברות של תשלומים שנפרשה על פני תקופה של שבע שנים.

בשבועות האחרונים הסלים המאבק בין ראשי הסניפים להנהלה, לאחר שאלה דרשו לכנס בדחיפות את מועצת האיגוד ולהקפיא את הוצאותיו והליכי פיטורים שנקט. ואולם בישיבת מועצת האיגוד, שלטענתם התנהלה ללא חברים מהצפון ומהדרום, הוחלט להדיח את שני היו"רים של הסניפים מהנהלת האיגוד, ואף לזמן לשימוע לפני פיטורים את מנהלת המשרד בסניף הצפוני של האיגוד. באיגוד אף נשקל לסגור את שני הסניפים כליל, אך לבסוף הוחלט שלא לעשות לעשות כן.

מאיגוד המוסכים נמסר בתגובה: "יש לדחות בשאט נפש את הניסיון השפל לפגוע באיגוד, במטרותיו, בעומדים בראשו ובעובדים עבורו, ובעיקר בטובת המוסכים והציבור. אין לנו גם ספק כי יש גופים אינטרסנטיים העומדים מאחורי ניסיונות הפגיעה והמפעילים את שני המתלוננים, והמטרה האמיתית אינה 'תיקון', אלא הרס ופירוק האיגוד ופגיעה בחוסנו, נוכח המאבקים הציבוריים האחרונים שמנהל האיגוד בהצלחה רבה".

עוד נמסר כי "אין ולא היו כל אי-סדרים כספיים באיגוד. האיגוד הוא מלכ"ר, גוף מבוקר המתנהל לפי תקנון ובפיקוח וליווי של רו"ח חיצוני, ועדת ביקורת ויועץ משפטי. כל ההחלטות הכספיות וההוצאות מאושרות לפי החלטת הנהלה ומועצה, כולל שני המתלוננים שהצביעו בעד כל ההוצאות ושכר העובדים והיועצים 'הבזבזניים', כולל הוצאות לעצמם".

רונן לויצילום: תומר אפלבאום
לאן התגלגלו כספי איגוד המוסכים?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker