הרץ פותחת את מוסכיה לקהל הפרטי

החברה, שבבעלותה חמישה מוסכים כיום, מתכננת להציע מחירים מוזלים בזכות כוח הקנייה שלה - חלפים ושמנים גם עבור רכבי הצי, ומעתה גם ללקוחות הפרטיים

דניאל שמיל

>> לקוחות המוסכים ייהנו בקרוב מיותר תחרות. אחרי ששתי רשתות בינלאומית - בוש וצ'קסטאר - הודיעו על כניסה לשוק המוסכים בישראל, גם חברת הליסינג הרץ פונה ללקוחות הפרטיים. החברה תציע להם טיפולים וחלפים מוזלים ברשת המוסכים שלה, שעד כה שירתה את הצי שבבעלותה.

החברה, שבבעלותה חמישה מוסכים כיום, מתכננת להציע מחירים מוזלים בזכות כוח הקנייה שלה - חלפים ושמנים גם עבור רכבי הצי, ומעתה גם ללקוחות הפרטיים. רוב החלפים שבהם ייעשה שימוש יהיו חלקי OEM, כלומר חלקים המיוצרים בידי הספק המקורי של יצרן הרכב. מחיר שעת העבודה יהיה נמוך יחסית גם כן - 120-160 שקל. מוסכי החברה נמצאים בחיפה, נתניה, פתח תקוה, לוד ובאר שבע, והיא מקימה שני סניפים נוספים בירושלים ובתל אביב.

לפי התחזית בהרץ, עד סוף השנה יערכו מוסכיה 20 אלף טיפולים במכוניות של לקוחות פרטיים, מתוך 70 אלף טיפולים ותיקונים בסך הכל.

כניסת הרץ לתחום המוסכים היא טשטוש נוסף של הגבולות בין יבואני הרכב לחברות הליסינג. בעבר חברות הליסינג היו מעניקות שירות לרכבי צי בלבד, והיבואנים היו מוכרים מכוניות ומטפלים בהן ברשת המוסכים המורשים שלהם. כיום חברות הליסינג מוכרות מכוניות חדשות גם לקהל הפרטי - אם בליסינג מימוני ואם כ"יד שנייה, 0 ק"מ" - וכעת הרץ פונה ללקוחות של מוסכים מורשים וכלליים. גם הדרך שבה לקוחות פרטיים יוכלו לקבל הנחה דומה להנחות בליסינג מימוני או על מכוניות חדשות. הרץ מנצלת את כוח הקנייה שלה, כקניין גדול של חלקי חילוף, ומעבירה חלק מההנחה ללקוח הפרטי. כדי לזכות באמון הלקוחות, הרץ תצטרך להתגבר על התדמית הבעייתית של חברות הליסינג בכל הנוגע בטיפול במכוניות - גם אם אינה מוצדקת.

קטגוריה חדשה בענף המוסכים

בתוך כך, משרד התחבורה פירסם בשבוע שעבר את הנוהל להסמכת מוסך מומחה. זוהי קטגוריה חדשה בענף המוסכים, של מרכזי שירות שיתמחו ביצרן מסוים, אך לא יהיו שייכים לרשת מוסכי היבואן, ולכן הם צפויים להציע מחירים נמוכים יותר. הנוהל כולל רשימה ארוכה של דרישות בעניין השילוט, שטח העבודה, המכשירים ובעלי המקצוע. מוסך שיזכה לתואר מוסך מומחה בידי משרד התחבורה, יוכל לקבל ספרות מקצועית וידע טכני מהיבואן הרשמי של המותג.

בינתיים, עלות תיקון הרכב במוסכים ממשיכה לרדת - כך עולה מנתוני חברת הסליקה גמא. עלות התיקון הממוצעת ב-2012 היתה 1,004 שקל, ובכך היא משלימה ירידה של 10% תוך חמש שנים. לדברי אריאל גנוט, מנכ"ל גמא ניהול וסליקה, הירידה בעלות תיקון רכב מתבססת על ירידה מסוימת במחירי החלפים, ייצוב בעלות העבודה, וכן עלייה ביעילות העבודה בשל שימוש רווח והולך בציוד אבחון ותיקון תקלות, המזרז את הטיפול ברכב ומקטין שעות טיפול.

כמות התיקונים באותה תקופה עולה, וב-2012 נרשם גידול של 12% בכמות הטיפולים לעומת 2011 ועלייה תלולה - של 51% - ביחס ל-2008. היא נובעת בעיקר מעלייה בכמות המכוניות על הכבישים, כמו גם בשימוש בכרטיסי אשראי לתשלום על תיקוני רכב. ב-2012 הגיע מספר התיקונים שנסלקו בידי החברה ל-936 אלף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker